I když tahle kočičí dáma váží necelá dvě kila a svalů a tuku na sobě už moc nemá, má stále překrásnou hebkou dlouhou srst. Ani by jí člověk tak vysoký věk nehádal. „Přes den převážně pospává, ale je opravdu v pohodě, žádné zdravotní potíže neřešíme. Sama vyskočí na postel, sama sleze zase dolů. Ale ráno nás v pět hodin každý den budí, už má hlad, a tak musím vstát a dát jí snídani,“ popisuje její majitelka Jitka Tomšíčková.

Myška většinu života prožila ve společnost druhé kočky, která už je ale v kočičím nebi. Myšku Jitka dostala v roce 2004 jako dárek od svého přítele k pětiletému výročí vztahu. Ten tehdy bílé kotě viděl ve výloze v Budějovicích ve zverimexu. Všichni tři jsou spolu dodnes. Jitka, Jiří i Myška. K tomu na svět přivedli dva syny, staršího Jirku a mladšího Martina.

„Myška se oficiálně jmenovala Sněhulka, má to napsané i v očkovacím průkazu, ale vypadala jak bílá myška, a tak jsme ji přejmenovali. A první vzpomínka na ni asi je, že se Jiřímu pokadila v autě, když ji koupil,“ směje se Jitka.

close Peršanka Myška z Českého Krumlova oslavila dvacáté narozeniny. info Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová zoom_in Peršanka Myška z Českého Krumlova oslavila dvacáté narozeniny. Myšku už má vzhledem k věku špatné ledviny. „Už před třemi lety nás chtěl náš pan veterinář, když jí udělal krevní testy, poslat na infuze, ona se ale pořád krásně drží. Posílali jsme mu i fotku, že už je jí dvacet, a říkal, že je moc šikovná.“

Mají nějaký tajný recept na kočičí dlouhověkost? „Vůbec ne, měla by teď jíst speciální ledvinové granule, ale dáváme jí normální jídlo. Žádný zvláštní režim nemá… Granule má celý den k dispozici v misce, ale těm už moc nedá, radši má kapsičky. Kupujeme jí ty dražší. A má ráda sýry, šunku, baští i jogurty. I u oběda nám ujídá z talíře, dá si třeba omáčku, stravu má pestrou, možná i to jí pomohlo dožít tolika let.“