Stavební rekonstrukce prostor knihovny na hradě skončila. Místnosti se zvolna zaplňují nábytkem, uskutečňuje se velký generální úklid a vše je připravováno na návrat knih, čtenářů i knihovnic a knihovníků. Dočasné sídlo knihovny v Husově ulici bude uzavřeno už od pondělí. Pak nastane velký přesun knih, materiálu, nábytku i osob zpět na hrad. Stěhování by mělo být dokončeno do 6. května. V pondělí 7. května si všichni budou moci prohlédnout novou knihovnu v rámci dne otevřených dveří od 12 hodin do 17 hodin. Od 9. května již zahájí knihovna běžný provoz pro čtenáře a návštěvníky.

„V souvislosti se stěhováním bychom chtěli opět poprosit naše čtenáře o pomoc,“ uvedla Lenka Horníková. Stejně jako při stěhování v říjnu roku 2005. Všichni, kdo si půjčí o pár knih navíc při své návštěvě knihovny v Husově ulici a vrátí je až poté na hradě, knihovně moc pomohou. Každý kilogram, ba i každý dekagram, který se tím při stěhování ušetří, je prý vítaný. Na podzim v roce 2005 takto čtenáři „odstěhovali“ několik regálů knih.

Zájemci o vypůjčování v bývalé pobočce v Husově ulici ale o nic nepřijdou. Její dveře se opět otevřou 9. května. „Na tomto místě zůstává i oddělení pro neziskové organizace, Evropskou unii a environmentální informace,“ upozornila Horníková.