Vznik klubu pro mládež v Blatné se po čtyřech týdnech provozu ukázal jako smysluplný nápad. Projekt, kterému v začátcích věřil jen málokdo, se ukázal jako životaschopný.

Návštěvnost studentů místních škol předčila očekávání. „Každou středu přijde víc lidí. Počet se pohybuje od 25 do 40 návštěvníků,“ říká provozovatel klubu Tomáš Veselský.

V klubu se byl podívat i Tomáš Vlach, student SOU Blatná. „Byli jsme tam s kamarády. Otevírací doba nám vyhovuje, protože zrovna máme na internátě vycházky,“ popisuje sedmnáctiletý student. I studentce SOŠ Blatná Natálii Jankůjové se klub líbí. „O konci klubu se už zprávy roznesly a ještě jsem neslyšela, že by to někomu bylo jedno. Každý spíše chce, aby zůstal zachován,“ říká Natálie.

Jako pozitivní vidí jeho provoz i vedoucí sociálního odboru Městského úřadu Blatná Kateřina Malečková. „Naši zaměstnanci chodí pravidelně na kontroly. Mládež podmínky klubu akceptuje, nesmí pít alkohol ani kouřit. I když cigaretu si chodí zapálit ven, to jim nikdo nemůže zakázat,“ uvedla Malečková. Na namátkové kontroly do klubu chodí i městská policie.

Podle Tomáše Veselského studenti o kontrolách vědí a chovají se podle toho. „ Zákaz alkoholu striktně dodržuji,“ říká Veselský.

Klub pro mládež vznikl v Baru U Čerta za jednorázového finančního přispění města Blatná ve výši 10 tisíc korun. Zkušební provoz byl zahájen 24. února. Každou středu byl klub otevřen v době od 18 do 21 hodin. Ve středu 24. března bude klub zatím naposledy otevřen.

Co bude dál, rozhodne rada města. Pokud bude chtít klub i nadále podporovat další příspěvek bude podle slov provozovatele nutný. Tomáš Veselský má vypracovat závěr s cenovou kalkulací, podle kterého se bude rada města rozhodovat.