Sezonu strakonických kempů zahajuje bluegrassový a country festival Jamboree. Dvoudenní akce nažene do stanů a chatek první lidi.

„Sezonu už jsme oficiálně zahájili prvního dubna. Moc lidí zatím zájem nemá, i když je hezky. Čekáme, až přijedou první posluchači na Jamboree,“ řekla včera za provozovatele kempu na Podskalí Jolana Lukešová.

Lidé prý mají zájem jak o chaty, tak o stany. „Ceny za ně se od loňska nezměnily. Stan máme za padesát korun, chatku v sezoně za sto padesát,“ dodala. K dispozici je na Podskalí 50 lůžek.

Také další strakonický kemp Otava čeká na své první návštěvníky. „První hosté sem mají přijet na Jamboree, chatky už mají objednané,“ řekl prvozovatel kempu Jaromír Švec.

Ubytovat se zde mohou za stejné ceny jako v loňském roce. Za stan zaplatí kempaři 50 korun, za chatu 190 korun.

Katovický kemp spoléhá pro změnu každý rok na dobrou vodu. „Staví se u nás hlavně vodáci. Sezonu jsme ještě nezahajovali, to až kolem poloviny června,“ řekl včera místostarosta městysu Miroslav Kolářík.

Vodáci, kteří si postaví stan v Katovicích, za něj zaplatí maximálně dvacet korun. Letos navíc na návštěvníky čekají i lepší podmínky co se týká stravování.