Provozovatel strakonického „vodáckého“ kempu na Podskalí udržuje prostor ve standardním stavu jako každý rok a s cenami nehýbal – 50 Kč stan, 30 auto a chatka v sezoně 150 korun. „Řešíme tu spíše opačné problémy. Občas se sem vypraví ´demoliční´ četa adolescentů a zničí nám sprchy a ucpává záchodky,“ uvedla Jolana Lukešová.

Rekreaci na březích rybníku Milavý nabízejí čtyři provozovatelé. Jedním z nich je obec Velká Turná. „Čtyřčlenná rodina se stanem a autem se vejde do sto šedesáti korun na den,“ informoval místostarosta Pavel Šípek. Milavý obsazují ale také „skalní“ turisté, kteří u rybníka zaparkují své karavany na celou sezonu.

„K vylepšení došlo v tom směru, že je nově k dispozici kuchyňka a hřiště na míčové hry. V nejbližších plánech je i cyklotrasa,“ dodal místostarosta. Katovické veřejné tábořiště na Ostrovci drží rovněž stejné ceny. „Zkvalitnila se jeho vybavenost a počítá se i s kulturou. Páteční večery patří country hudbě,“ informoval místostarosta Miroslav Kolářík.

V autokempu na Pražáku ceny oproti loňsku také neměnili. A mnoho novot nepřibylo ani co do komfortu. Přesto si na návštěvnost nestěžují. „Ze dvou třetin máme plně obsazeno až do konce léta,“ uvedl správce Josef Weiss.