Předseda sdružení Autokemp Pražák Jindřich Petrášek ví, že by areál potřeboval renovace. Kromě výstavby volejbalového hřiště by rád opravil sociální zařízení. Problém však je, že nejsou peníze. „Potřebovali bychom tak tři sta, čtyři sta tisíc. A ty nemáme," povzdechl si. „Mohli bychom je sice získat z grantu Evropské unie. Jenže i tak to musíme nejdřív zaplatit a pak můžeme doufat, že nám to vrátí. A to se také stát nemusí," říká. Všechno se tak bude odvíjet podle sezony a návštěvnosti kempu. „Odhaduji to tak na čtyři nebo pět let, než se podaří našetřit," počítá.

Návštěvníkům ale zastaralost nevadí. Zuzana Studená ze Zlivi u Českých Budějovic v tom problém nevidí. „Na dlaždicích je sice vidět, že už něco pamatují, ale podstatné je, že sprchy fungují, voda teče a záchody splachují," říká.

Ani Jiří Němeček z Českých Budějovic, který sem jezdil už v devadesátých letech, v sociálech nevidí problém. „Myslím, že záchody jsou super. Nejsem náročný."

Chtěl bych tu mít duhovou houpačku, říká Honzík

Helena Konopásková přijela do kempu Pražák z Rakovníka. „Jsem spokojená. Je tu nádherná krajina, lidové ceny, příjemní lidé a super jídlo," sděluje své dojmy. Čas dovolené tráví s manželem na kole. „Akorát se chystáme na Helfenburk," říká. Kemp podle ní není nic pro bohaté. A to se jim líbí. „Na Lipně jsme za stan zaplatili víc než tady za chatku. Máme tu naprostou svobodu," chválí si. Její manžel Vladimír souhlasně přikyvuje.

Předseda sdružení Autokempu Pražák Jindřich Petrášek nespokojenost svých klientů zaznamenal jen jednou. „Stěžovali si na vodu, že teče chvíli teplá a pak zase studená. Vyměnili jsme směšovače a už je to v pořádku," vysvětlil.

Prozradil také, že má v plánu v areálu zřídit volejbalové hřiště. „Vše se ale odvíjí od stavu financí. Ty nejsou," posteskl si. Návštěvníci zatím mohou zdarma využít nedaleký sportovní areál Sokolu Pražák.

Bydlení
Bydlení se tváří sympaticky. Trávník pro stanování je upravený. Chatky, které si můžete pronajmout, sice nespadají do kategorie luxusu, ale na táboření jsou dostačující.
Hodnocení: 2

Kultura
Rybáři ocení sportovní rybolov v řece Blanici a v dalších revírech v okolí. Cestovatelé mají po okolí mnoho turistických cílů. V kempu jako takovém můžete posedět v hospůdce nebo u táboráku.
Hodnocení: 2

Vyžití
Děti mají v kempu rozhodně ráj na zemi. Pískoviště, skluzavka, prolézačky i trampolína. Pro dospělé je k dispozici sportovní areál Sokola Pražák asi 1,5 km od kempu.
Hodnocení: 2

Sprchy a WC
Plus dáváme za to, že všechno funguje jak má. Teplá sprcha teče za 10 korun v čase 3 minut. V designu je vidět zub času. Nelíbil se nám natrhaný toaletní papír okolo záchodů, ale to je o lidech, že…
Hodnocení: 3

Za kolik?
Vlastní stan: 40 Kč
Dospělí: 40 Kč
Děti od 6 do 15 let: 30 Kč
Obytný přívěs: 40 Kč
Auto: 25 Kč
Elektrická přípojka: 60 Kč
Chatka: od 220 Kč
Sprcha: 10 Kč

Potkali jsme tady:
Jana Žižku z Českých Budějovic: Mně se tu líbí moc. Včera jsme se třeba byli koupat a lovili jsme žáby. Chytil jsem ale jenom jednu, ony hrozně skáčou. Jinak bych si tu přál nějakou houpačku. A barevnou jako duha.

Suma sumárum
Kemp na nás působil upraveným, spíše rodinným a skromným dojmem. Za hřiště pro malé táborníky tleskáme, rozmanitost atrakcí je opravdu velká. Líbil se nám upravený terén kolem chat i na stanové ploše. Sportu chtiví se mohou vyřádit v nedalekém sportovním areálu – k dispozici je fotbalové hřiště, zahrát si můžete ale i tenis nebo metanou. Samozřejmostí je další dětské hřiště a občerstvení. Další plus je, že ač se kemp nachází v blízkosti silnice, v obytné části tábořiště je ticho a klid.
Celkové hodnocení: 2. Nám se v kempu líbilo. Možná bychom jen zapracovali na vzhledu sociálů. Ale funkčnosti to nijak nevadí.

Darina Vernerová, Roman Škoda