Správce kempu a místostarosta obce Velká Turná Pavel Šípek má s kempem velké plány. „Příští rok bychom chtěli udělat čističku odpadních vod. Stát nás bude dva a půl až tři miliony. S žádnou dotací nepočítáme. Čističku budeme financovat z toho, co se v kempu vydělá a obecních peněz," počítá. Pustit by se do ní měli příští rok. Letos zřídili návštěvníkům bezplatnou wi-fi síť. „Nedosáhne sice do každého stanu, ale když si člověk popojde, tu možnost má," říká.

Co se týče klientely, žádnou nespokojenost na služby nezaznamenal. „Maximálně tu čas od času dochází ke konfliktům mezi pejskaři nebo neukázněnými návštěvníky,kteří to přeženou s alkoholem, ale není to časté," řekl. To, že jsou tu lidé spokojení, potvrzují i sami návštěvníci.

Naďa Strejcová z Plzně tu tráví už dva týdny. „Jezdím sem pětadvacet let. Líbí se mi, že je tu vše domácké. Areál není oplocený jako jinde, toalety jsou čisté a pěkné. To taky nenajdete v každém kempu," chválí si. Zábavu si najít dokáže. „Večerní táboráky s kytarou jsou krásné," říká a jedním dechem dodává, že se nenudí ani tehdy, když zrovna nepřeje počasí.

Na Milavy nedáme dopustit, shodují se kempaři

Vladimír Blažek z Litvínova sem jezdil před třiceti lety. Letos se sem vrátil s vnoučaty. „Je to radost," říká. Jediné, co by změnil, jsou sprchy s teplou vodu. „Jsou moc daleko, v horní části kempu. Ale nijak mi to nevadí, koupu se v rybníce," směje se.

Správce kempu ATC Milavy Pavel Šípek prozradil, že možností sprchování je několik. „Buď jsou tu sprchy s teplou vodou na žetony za dvacet korun, nebo se mohou návštěvníci libovolně osprchovat otužovací metodou – ve studené sprše," říká.

Co se týče zábavy, v areálu je možnost využití volejbalového hřiště. Kulturou ale kemp žije také. „V úterý tu hrává klavírista italského stylu. Protože tu nejsme jediný kemp, je možnost navštívit diskotéku nebo country zábavu vedle. Pro děti tu míváme například nafukovací hrad. Po dohodě si mohou rybáři i zachytat," popisuje.

Bydlení
Na upraveném a čistém trávníku můžete rozložit stan nebo zaparkovat karavan. Po dohodě lze pronajmout i rekreační chatku. Najíst se můžete v rychlém občerstvení, malý krámek nechybí.
Hodnocení: 1

Kultura
Úterky vám zpříjemní klavírista přímo v areálu, jinak můžete vyrazit na diskotéku nebo country zábavu do sousedních kempů. Během týdenního pobytu můžete navštívit pět akcí.
Hodnocení: 1

Vyžití
V kempu si můžete zahrát volejbal, nohejbal nebo tenis. Konají se tu dokonce i turnaje, na které přijíždí sportovci z různých koutů republiky. Pro malé táborníky je k dispozici nafukovací hrad.
Hodnocení: 1

Sprchy a WC
Záchody hodnotíme pozitivně. Čisté, bez nepříjemného zápachu. Ve sprchách teče za žeton teplá voda, pokud platit nechcete, můžete využít bezplatné sprchování otužilcovou metodou.
Hodnocení: 2

Za kolik?
Stan: 30 – 45 Kč
Dospělí: 30 Kč
Děti do 6 do 10 let: 10 Kč
Obytný přívěs: 35 Kč
Auto: 25 Kč
Autobus: 60 Kč
Elektrická přípojka: od 35 Kč
Chatka: 350 Kč
Sprcha: 20 Kč (žeton)

Potkali jsme tady:
Vladimír a Naděžda Steffanovi, Praha: Jsme tu spokojení, jezdili jsme sem před dvaceti lety, letos jsme se sem vrátili po devíti letech. Koupeme se v rybníce, voda po dešti je skvělá. Jsme tu 14 dní. Ceny tu mají lidové, obsluha je perfektní. Občas si vyrazíme na country. Nedáme na Milavy dopustit.

Suma sumárum
Kemp na nás udělal dobrý dojem. Umocnili ho spokojení táborníci, od nikoho jsme neslyšeli, že by si na něco stěžoval. Kulturního vyžití je díky spolupráci sousedících kempů opravdu dostatek.
ATC Milavy se může chlubit upraveným areálem o rozloze přibližně dvou hektarů. Na jeho ploše najdete dvoje sociální zařízení, volejbalové hřiště, hospůdku, kuchyňku a malý krámek. Záchody a sprchy jsou čisté, bez nepříjemného zápachu. Od letošní sezony je pro návštěvníky k dispozici internetová wi-fi síť. Připojení je zdarma.
Celkové hodnocení: 1. Zaslouženě a právem. Umíme si zkrátka představit, že tu strávíme volno.

Darina Vernerová, Roman Škoda