Čas činností, které bylo dříve třeba udělat a které lidem pak ulehčovaly život po zbytek roku. Práce s peřím patřila mezi každoroční zimní aktivity. Čas, kdy nás obklopuje tma a toužíme po světle. I světýlka na stromečku mají svůj důvod.

Čas dětského smíchu, štěstí a zimních radovánek. Počátky některých z nich sahají až daleko do doby před Kristem a dokonce do míst, kde bychom to sotva tušili. „To vše se dozvíte na naší výstavě,“ říká ředitelka muzea Ivana Říhová. Slavnostní vernisáž proběhne ve čtvrtek 18. listopadu od 16 hodin před černou kuchyní na strakonickém hradě. K poslechu zahraje pozounové trio Tritonus. Výstavu pak lze navštívit až do 26. prosince. Vždy úterý až pátek 9 až 11.30 a 12 až 16 hodin, v sobotu, v neděli a na svátky od 13 do 16 hodin.

close Muzeum připravuje tradiční Vánoční výstavu. Vernisáž se uskuteční 18. listopadu v 16 hodin před černou kuchyní strakonického hradu. info Zdroj: Deník/Petr Škotko zoom_in Muzeum připravuje tradiční Vánoční výstavu. Vernisáž se uskuteční 18. listopadu v 16 hodin před černou kuchyní strakonického hradu. Součástí bude také již tradiční výstavka vánočních stromečků, které ozdobily místní mateřské a základní školy, speciální domovy a domovy pro seniory.