Do poněkud prekérní situace se dostal nový sládek strakonického pivovaru Dušan Krankus. I když ne vlastní vinou. Před několika týdny byla z jeho popudu obnovena původní receptura světlého ležáku Otavský zlatý, který vznikl před pěti lety už jako hořké pivo. Tehdy ovšem za působení sládkové Dagmar Vlkové. Ta ale letos v dubnu z pivovaru po dohodě s představenstvem odešla. S novou, nebo lépe řečeno obnovenou recepturou, tedy nemá nic společného. Přesto můžeme na etiketě lahvového piva číst: „Za kvalitu piva ručí sládek pivovaru paní Dagmar Vlková." Je zde vlastnoruční podpis bývalé sládkové.

Ředitel pivovaru Marek Pohanka k tomu říká: „Poslední nové etikety byly dodány do pivovaru v březnu 2015. V tuto dobu ještě tedy s podpisem dnes již bývalé sládkové Dagmar Vlkové. Etikety se běžně objednávají na půl roku dopředu a řádově pivovar za etikety platí desetitisíce korun. Z toho vyplývá, že zásoba etiket je přibližně do konce září," uvedl Marek Pohanka.

Bývalá strakonická sládková o etiketě se svým jménem na pivu ví. „Zaregistrovala jsem tuto událost. Mám na ni pochopitelně svůj názor, ale nehodlám ji nijak komentovat. I když mne spojuje s pivovarem," řekla Dagmar Vlková pro Strakonický deník.

Podpis sládka na nových etiketách již nebude, tak jako tomu bylo za dlouholetého úspěšného působení Jindřicha Vondřičky.

Krátce- Dagmar Vlková odešla po dohodě s vedením pivovaru na konci letošního dubna. V pivovaru působila šest let.
- Dušan Krankus se stal novým sládkem 15. června. Působil jako sládek v pivovaru Bernard.
- O svém záměru vrátit se k původní hořké receptuře Otavského zlatého informoval jako první redakci Strakonického deníku a čtenáře našeho listu 12. srpna letošního roku.