Kdo povede další čtyři roky Sedlici? Na takové závěry je podle současného starosty a lídra vítězné strany Starostové a nezávislí Jiřího Roda brzo. „Zatím je to předčasné," řekl.
Starostové a nezávislí mají po volbách šest mandátů z jedenáctičlenného zastupitelstva, tedy nadpoloviční většinu. Že by došlo k zásadním sporům mezi zastupiteli, si Jiří Rod nepřipouští. „Na úrovni komunální politiky v malých městech nebo obcích bychom si neměli hrát na velkou politiku a řešit, kdo je oranžový nebo fialový. Věřím, že tu všichni máme stejný cíl, tedy udělat něco pro město a lidi v něm žijící," podotkl.
Lídr Společenství občanů veřejně aktivních (S.O.V.A.), které získalo tři mandáty, Vladimír Klíma je v podstatě stejného názoru. „Všem nám jde o dobro města. Záleží ale na tom, jakým způsobem. 
S KDU–ČSL (dva mandáty – pozn. red.) se shodneme v šesti sedmi bodech, s vítěznou stranou asi ve třech," zmínil se. Spolu s KDU–ČSL zaujmou místa v opozici. „Řekl bych spíše, že půjdeme do konstruktivní opozice," dodal.
Do jedenáctičlenného zastupitelstva bylo v letošních komunální volbách zvoleno šest nováčků. Vladimír Klíma je jedním z nich. „Nebavilo mě poslouchat neustále nespokojené řeči u piva, " poznamenal.
O osudu Sedlice by mělo být rozhodnuto do patnácti dnů. Jiří Rod získal ve volbách nejvíce hlasů, a to 335.