Pro někoho léto roku 2007 je jako každé jiné, ale pro kapelu Bajadéra Joy to bylo první zkoušení se španělkami v pokojích Ipyho kluků, na které se jen tak nezapomíná. „Indické bajadéry mě fascinují krásou, smyslností a nenásilnou noblesou. A protože každá baba se nějak jmenuje, má i naše bajadéra jméno – Joy, což znamená pohoda," uvádí na pravou míru k názvu kapely frontman Ipy.
Zkušenosti s účinkováním v jiných hudebních soutěskách využívají i ve svém punku s dominantním prvkem galicijských dud. Mají za sebou vydání jednoho alba („Hořim"), ale brzy k němu, jak doufají, přidají další. Již potřetí zahráli na již tradiční, štěpánské akci ve strakonickém Infernu, kde byla skvělá atmosféra, ale také loučení s bubeníkem Pítem Joyem.
Sestavu dnes zatím tvoří – Rajťák Joy (dudy, basa a zpěv), M-Joy a Ipy Joy (oba zpěv a kytara) – ale brzy se snad rozrostou o dva nové členy – Jardu Vackáře (bicí) a Honzu Babku (basa).
Svým fanouškům vzkazují: „Rádi bychom vám poděkovali za dosavadní přízeň a prosíme vás o trpělivost. Pokud všechno dobře půjde, začneme s jarem opět koncertovat a snad připravíme i turné k novému cédéčku." Příznivci strakonické Bajadéry Joy se mají na co těšit.

Josef Němec