Někteří lidé ale podle něj pojali státem vyhlášenou karanténu jako dovolenou. „Na sociální sítě si přidávají fotografie z běžkování na Březníku. To asi úplně vhodné není,“ poznamenal kvildský starosta k současnému dění na Šumavě.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Na výzvu na sociálních sítích spousta lidí odpověděla, že trávit karanténu by všichni měli tam, kde chtějí. „Pokud jste na chalupě a nejezdíte sem a tam, dodržujete opatření s rozumem v hrsti, tak v zásadě nikdo nic neporušuje,“ napsala jedna z uživatelek sociální sítě.

S takovým přístupem nemá žádný problém ani kvildský starosta. „Vadí mi ale telefonická oznámení místních lidí na policii, že ten či onen je na chalupě a ne v místě trvalého bydliště, i takové informace se ke mně donesly. Takové jednání oznamovatelů už je podle mého názoru za hranou,“ konstatoval Václav Vostradovský.

Pražáky ale odmítají i na řadě dalších míst. „Byli bychom rádi, kdyby u nás v této době byli jen místní. Chalupáře prosíme, aby respektovali naše přání a nepřijížděli,“ řekl starosta Železné Rudy Filip Smola.

„Lidé jsou hrozně vzteklí, volají mi. Mají strach z nákazy. Od těch chalupářů je to neukázněnost, bezohlednost,“ přitvrzuje starostka šumavské Borové Lady Jana Hrazánková. Uvažuje o tom, že na pomoc povolá i policii.

Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník