STRAKONICE

ÚTERÝ
Černá kuchyně
STRAKONICE A SRPEN 1968 – výstava k 50. výročí invaze spojeneckých vojsk Varšavské smlouvy do Československa zachycující příchod vojsk do Strakonic, výstava potrvá do 22. září.
Pobočka Šmidingerovy knihovny Za Parkem
PŘÍRODOVĚDNÁ PROCHÁZKA - sraz je v 16.45 hodin na návsi v Rovné, kam jede písecký autobus, tam bude čekat průvodce Václav Žitný, trasa povede na vrch Zbuš, k Sedlině a podobně, zpět lze jet v 18.23 hodin z rozcestí nebo jít pěšky.
Kino
VLASY - jedinečná příležitost opět vidět na plátně slavný filmový muzikál Vlasy režiséra Miloše Formana, od 17.30 hodin.
ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ - komediální drama ČR, od 20 hodin, středa od 17.30 a 20 hodin.

STŘEDA
Kino
VĚČNĚ TVÁ NEVĚRNÁ - komedie ČR, promítání pro seniory a handicapované, od 9.30 hodin.

ČTVRTEK
Kino
MALÁ ČARODĚJNICE - německá pohádka, od 17.30 hodin (do neděle).
PREDÁTOR: EVOLUCE 3D - hororový akční sci-fi thriller USA, od 20 hodin (do soboty).

PÁTEK
Hrad
OSLAVY 175 LET ŠMIDINGEROVY KNIHOVNY - čeká vás skutečně bohatý program, v němž nebude chybět dokonce ani komiksová dílna, nebo například beseda se studenty filmové školy, od 14.30 hodin.

NEDĚLE
Pobočka Šmidingerovy knihovny Za Parkem
HRANÍ NA KANTELY - dřevěné strunné hudební nástroje vytvořené při akcích ŠK, případně i další instrumenty, všichni jsou zvaní ke hraní, zpěvu, či třeba jen poslechu, od 18 hodin.
Kino
SPOLU TO DÁME - německé komediální drama, od 20 hodin (do úterý).

BLATNÁ

PONDĚLÍ
Ulice Na Příkopech
OLDŘICH ŠKÁCHA – SRPEN 1968 – unikátní soubor fotografií z prvních dnů okupace Československa v srpnu 1968 od reportážního a dokumentárního fotografa Oldřicha Škáchy (1941 – 2014), potrvá do 30. září.

ÚTERÝ
Galerie Spektrum
OBRAZ A SLOVO – výběr z díla fotografů sdružených ve skupině GM10, kolekce je doplněna básněmi východočeského autora Zdeňka Jiráska, potrvá do 30. září.
Kino
DŮVERNÝ NEPŘÍTEL - psychologický thriller ČR a SR, od 19 hodin.
Městská knihovna
HRAJEME SI V KNIHOVNĚ - společenské hry v knihovně s kamarády a rodiči, od 12 do 16 hodin.

STŘEDA
Kino
DŮVĚRNÝ NEPŘÍTEL - psychologický thriller ČR, SR, od 19 hodin.

ČTVRTEK
Suterén Komunitního centra aktivního života Blatná
ATELIÉR SOCHAŘSTVÍ - s Jitkou Křivancovou, od 18 hodin.

PÁTEK
Kino
BLACKKKLANSMAN - komediální životopisné krimi drama USA, od 20 hodin.

SOBOTA
Různá místa ve městě
BLATENSKÝ FOTOFESTIVAL - 13. ročník tentokrát na téma: Svoboda, čekají vás fotografické výstavy po celém městě, setkání s tvůrci, přednášky, diskuze a doprovodný program, celý víkend hudebně doprovodí frontman kapely Traband Jarda Svoboda se svou sólovou produkcí, svými vystoupeními doplní tradičně klasické festivalové „kolečko“ po výstavních místech, do neděle.
Městské muzeum
ANTONÍN KRATOCHVÍL – ZAKÁZANÉ PROSTORY - snímky slavného dokumentárního fotografa z posledních 20 let pocházejí z konfliktních zón v Iráku, Sierra Leona či Barmy. Mnoha cenami ověnčený AK (1947) byl na konci minulého století časopisem American Photo zařazen mezi 100 nejvýznamnějších osobností světové fotografie. Potrvá do 4. listopadu.
OLDŘICH ŠKÁCHA – VÁCLAV HAVEL - série fotografií zachycující Václava Havla nejen v jeho prezidentském období, ale už od počátku 70. let, v kruhu rodícího se disentu, a pak i v době, kdy se z prezidenta stal „obyčejným občanem Havlem“, potrvá do 4. listopadu.

NEDĚLE
Kavárna Železářství U Šulců
JARDA SVOBODA - kapelník skupiny Traband, zpěvák, skladatel, textař a multiinstrumentalista navazuje na cestu naznačenou albem Přítel člověka, a stejně jako na zmíněném albu, i nyní dominuje harmonium, charakteristický zpěv a vynikající texty, od 19 hodin.

VODŇANY

PONDĚLÍ
Informační centrum
HANA BLÁHOVÁ: AKVARELY – výtvarnice z Černošic a milovnice přírody i jižních Čech, výstava potrvá do 30. září.

ÚTERÝ
Městské muzeum
JAN KAVALE – INVERZÁŽE, EXTRAVAGANCE ŠUMAVSKÉ KRAJINY – rodák ze Žíchovic, který dlouhodobě věnuje fotografování Šumavy a Pošumaví ze země i ze vzduchu, potrvá do 30. září.

SOBOTA
Táborová základna Rechle
DĚTSKÝ BRANNÝ DEN - Vodňanské hrátky pro malé a velké, na účastníky čeká střelba, hod granátem, plavba lodí, lanová lávka a podobně, od 14 do 17 hodin.

NEDĚLE
Městská galerie
Neděle 16. 9. od 14 hodin: JIHOČESKÉ PÁBENÍ - vernisáž výstavy obrazů protivínského rodáka i starousedlíka Josefa Miloty. Úvodní slovo Bohuslav Richter, vystoupí hudební skupina The Vision, od 14 hodin, výstava potrvá do 18. listopadu.

VOLYNĚ

PONDĚLÍ
Tvrz
ACH, TY TABÁKU – kuřácké potřeby a výrobky dob minulých. Zajímavé předměty z řady sbírek veřejných i soukromých, výstava potrvá do 3. listopadu.
BOHUMIL ULLRYCH – VÝLET NA ŠUMAVU - umělecká dokumentace turistické výpravy mladých pootavských malířů Bohumila Ullrycha (1893-1948) a Aloise Moravce (1899-1987) na Boubín v roce 1916, a to se všemi jejich nejrůznějšími strastmi i slastmi, potrvá do 24. listopadu.
Galerie Na Shledanou
LAWRENCE WELLS: KONEC VEČÍRKU – výstava potrvá do 14. října.

ÚTERÝ
Kino
MUŽ, KTERÝ ZABIL DONA QUIJOTA - dobrodružné komediální fantasy drama Španělsko, Belgie, Portugalsko, VB, od 20 hodin.

STŘEDA
Nádvoří tvrze
CHRIS BERGSON TRIO - vynikající americký moderní bluesový kytarista, skvělý zpěvák a invenční skladatel Chris Bergson, uvedený do newyorské bluesové síně slávy jako Mr. SuperBlues a dekorovaný mnoha bluesovými oceněními, přiveze do Volyně originální směs blues, roots music a soulu, na kontrabas a baskytaru jej doprovodí Lukáš Kytnar a na bicí a perkuse Tomáš Hobzek, v případě špatného počasí se koncert uskuteční uvnitř tvrze, od 20 hodin.

ČTVRTEK
Kino
PREDÁTOR: EVOLUCE - hororový akční sci-fi thriller USA, od 20 hodin.

PÁTEK
Tvrz
POKOUTNÍ KRU PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – Jak sežvaniti několik řemeslníků - další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě, téma večera: Prvopočátky a první dvacetiletí Řemeslnické besedy ve Volyni, založené v prosinci 1887, kdy dalo se „sežvaniti několik řemeslníků k malé úradě“, od 17 hodin.

SOBOTA
Pošumavská tržnice
ŘEMESLNÝ WORKSHOP - řemeslný jarmark s výhradně rukodělnými výrobky a materiálem k vlastní tvorbě, na třicet tvořivých dílen nejen pro děti, od 18 hodin.
Sál Na Nové
KABÁT REVIVAL A PARK X - večer se známými kapelami, od 20 hodin.