21.05

Metly na Blatensku mají 55 zapsaných lidí, kteří mají přijít k volbám."V tuto chvíli užobálku do urny vhodilo na 30 procent," řekla zapisovatelka Jana Poklopová. Konec voleb je ve 22 hodin. Na většině volebních míst už očekávají jen poslední opozdilce. V neděli v 8 hodin se volební místosti otevřou naposledy.

19:55

Volební komise z okrsku č. 8 Strakonice (gymnázium) odhaduje zatím účast na 22 procent. "Účast je slabší než v prvním kole. Zatím chodí většinou lidé nad padesát let," zmínil se jeden z komisařů. Mnoho lidí už podle něj do 22 hodiny nedorazí. "Troufám si říci, že tak pět," dodal.

18.00 hodin

Kandidáti na senátora očekávají výsledky

Miroslav Krejča (ČSSD): "Nervózní nejsem. Teď už vývoj voleb nijak ovlivnit nemohu. Záleží jen na voličích, jak to dopadne. Takže uvidíme v sobotu," řekl.

Josef Kalbáč (KDU - ČSL): "V tuto chvíli jsem na Prachaticku mezi známými, takže nemám čas přemýšlet o průběhu voleb. Alespoň mám možnost se odreagovat od kampaně," poznamenal.

15.15 hodin

V největších městech na Strakonicku je volební účast obdobná jako v I. kole. „Před jedním z městských volebních okrsků ve Volyni dokonce stála fronta lidí,“ informovala tajemnice městského úřadu Věra Bendlová.

Ve Strakonicích po první hodině odhadují jedno až dvě procenta voličů.„Jdu k volbám, abych se měla lepší. Protože když my, důchodci, volíme někoho přijatelnějšího, doufáme, že se budeme mít lépe,“ řekla Jaroslava Furišová (62) ze Strakonic.

Blatné chodí přibližně stejně lidí, jako v prvním kole. Podle komisařů jim zřejmě záleží na výsledku voleb. Ve Vodňanech je účast o něco menší oproti prvnímu kolu, kdy lidé kromě kandidátů do senátu rozhodovali i o krajských zastupitelích.

14.00 hodin

Otevírají se volevbní místnosti. Druhé kolo senátních voleb rozhodne, zada bude senátorem pro nadcházejících šest let Miroslav Krajča (ČSSD)nebo Josef Kalbáč (KDU- ČSL). Podle průzkumu, který ve čtvrtek 23. října dělal Strakonický deník v ulicích města, by z padesáti oslovených lidí volilo 21 Josefa Kalbáče a 12 Miroslava Krejču. Šest lidí nevědělo, pro kterého se rozhodnout a 11 k volbám vůbec nepůjde.