Pro všechny čtyři strakonické základní školy, a to ZŠ Dukelská, ZŠ Poděbradova, ZŠ F.L. Čelakovského a ZŠ Povážská platí pro letošní zápis do prvních tříd termín čtvrtek 4. února od 14 do 18 hodin a pátek 5. února od 14 do 18 hodin. Jako obvykle bude ve Strakonicích i dodatečný zápis. Potvrdila to vedoucí oddělení školství Miluše Vacková. „Bude se konat v pátek 26. února na ZŠ Povážská od 14 do 18 hodin."

Na obou základních školách v Blatné na ZŠ J.A. Komenského i ZŠ T.G. Masaryka budou mít zápis v pátek 5. února od 14 do 17 hodin a v sobotu 6. února od 9 do 11 hodin. Informovala o tom za oddělení školství městského úřadu Eva Linhartová. „Náhradní termín vypsaný nemáme, to by se zřejmě řešilo individuálně," dodala.

Ve Vodňanech se zápis do prvních tříd uskuteční poprvé pod jednou oficiální hlavičkou, a to Základní škola a Gymnázium Vodňany. Konat se bude ve stejném termínu jako v Blatné. Více k tomu řekl vedoucí odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství Júsuf Traore. „Bude to v pátek 5. února od 13 do 17 hodin a v sobotu 6. února od 9 do 11 hodin pro všechna pracoviště školy v budově v ulici Alešova," uvedl. Náhradní termín též nemají vypsaný.

Základní škola Sedlice má zápis do první třídy naplánovaný na úterý 2. února od 12.30 hodin.

V nejmladším městě okresu v Bělčicích se zápis uskuteční v úterý 9. února od 14 hodin.