"Jedná se o strakonické občany, kteří v roce 2017 dovršili 75, 80, 85 let a po 85. roce další každý další rok," řekla pracovnice infocentra Marie Žiláková. Pozváno jich bylo přes 700, na setkání přišlo přibližně 300 jubilantů.

Senioři obdrželi od starosty blahopřání k narozeninám a pozvánku na setkání. Jubilanty přivítal starosta Břetislav Hrdlička. "Přeji vám do dalších krásných a spokojených let hodně zdraví, štěstí, lásky a osobní pohody," řekl ve svém proslovu.

Mezi dalšími gratulanty, kteří se připojili k přání, byli místostarosta Josef Štrébl a zastupitel města Josef Zoch. K poslechu zahrála Malá muzika Nauše Pepíka, programem provázela tisková mluvčí radnice Markéta Bučoková. O přestávce bylo připraveno občerstvení formou rautu. Jako poděkování a milou vzpomínku dostali jubilanti krásnou kytičku. Senioři jsou neutuchající studnou nápadů a připomínek a i díky nim se veřejný život ve Strakonicích posouvá dopředu. Město Strakonice nezapomíná na své dříve narozené spoluobčany ani v průběhu roku. Pracovnice infocentra pro seniory navštěvuje v průběhu roku jubilanty doma a předává jim za město Strakonice peněžní dárkové poukaz.