Ale i kdybychom uvedli pouze lidskost nebo porozumění a empatii, bohatě by to stačilo.

Díky svému přístupu k životu, lidem, sportu jako celoživotními koníčku a k městu Strakonice jako takovému se dočká prestižního ocenění - 25. října bude uveden mezi významné osobnosti okresu.
Vzhledem k naší dlouholeté spolupráci v Listech Strakonicka a později ve Strakonickém deníku jsme při krátkém rozhovoru zůstali u tykání.

Františku, neumím si představit jiného člověka, který by si takové ohodnocení zasloužil. Jaké jsi měl pocity, když ses o uvedení mezi osobnosti okresu dozvěděl?
Pocity? Úžasné. V celém okresu žilo a žije obrovské množství osobností a já teď patřím k nim. To je přece obrovská pocta.

Jednou jsi mi řekl, že Strakonice jsou tvůj osud…
Nejen osud. Mám tohle město opravdu rád, ale s ním i celý region. Byly v životě situace, že jsem dostal pracovní i sportovní nabídky a mohl jít jinam, ale nikdy jsem to neudělal. Nemohl jsem, nedokázal bych tohle místo opustit. Jsem velký patriot Strakonic.

Kromě Strakonic je tvým velkým koníčkem sport.
Celý život. Fotbal, házená, košíková… Když k tomu připočteme, že jsem celý život psal noviny (Naše noviny, Listy Strakonicka, Strakonický deník - poz. autora), bylo to spojení dvou krásných světů. Díky žurnalistice jsem mnoho sportovců z celého okresu poznal osobně.

Stal jsi se za ty roky neodmyslitelnou postavou Strakonic a jsi pověstný svými procházkami a prohlídkami jejich různých zákoutí.
Tohle město roste, má svůj život. A já chci vidět, jak se mění před očima, jak se rozvíjí.

Kdybys mohl Strakonicím něco popřát, co by to bylo?
Aby byly krásné a zdravé a aby se v nich lidem dobře a klidně žilo. Strakonice si to zaslouží.