Pomáhá nám zvládat stres, při cvičení nacházíme vlastní rovnováhu a současně se dostáváme i do výborné fyzické kondice. Jógu ovšem nelze správně vykonávat bez odborného výkladu a profesionálního dohledu. Jógový den pro všechny, kteří by se o ní chtěli dozvědět více, se bude konat v neděli 24. června v 12,30 hodin v exteriéru Mezinárodního environmentálního vzdělávacího, poradenského a informačního střediska ochrany vod ve Vodňanech. „Na základech klasické jógy je možné každému jedinci rozvinout jemu vlastní cestu. Důležité jsou ovšem i duchovní aspekty jógy a sebepoznávání. V průběhu nedělního odpoledne představím tři různé lekce jógy, které si budou moci všichni zúčastnění na místě vyzkoušet a pak se rozhodnout, která z nich je jim nejbližší. Nejméně dynamická je Hatha jóga, ale představíme si také Power jógu a Ashtanga Jógu,“ řekla Šárka Ocmanová, lektorka jógy a hlavní organizátorka akce.

Pro maminky s dětmi, které se budou chtít aktivní nedělní akce zúčastnit bude k dispozici dětský koutek, mandaly, modelína a samozřejmě dětské venkovní hřiště. „Nebude se jenom cvičit, ale ženy si budou moci vychutnat i relax spojený s masážemi rukou. Společně strávené odpoledne pak zakončíme zpěvem manter v doprovodu kytary a příjemným posezením u ohně, kde si opečeme třeba buřty,“ dodala Šárka Ocmanová.

V průběhu dne nebude chybět občerstvení z vlastních zdrojů formou společného rautu, voda, káva nebo čaj. Každý účastník akce si musí přinést vlastní cvičící podložku.