V neděli 8. května se setkalo v 11 hodin dopoledne přes 40 lidí různého věku, profese, národnosti a vyznání na poutním místě Lomec u Vodňan, aby se společně účastnili mše svaté a návazného neformálního programu.

Mše svatá byla letos celebrována římskokatolickým knězem Josefem Prokešem a řeckokatolickým knězem Ruslanem Zassiedkem nejen za hasiče, ale také za policisty, zdravotníky a vojáky, kteří nasazují své životy pro druhé v České republice a ve válkou zmítané Ukrajině.

Klub 3. armády Plzeň se svou válečnou technikou.
OBRAZEM: Do Strakonic přijeli Američané z Plzně. Podívejte se

Otec Josef ve svém kázání zdůraznil, že všichni příslušníci bezpečnostních složek vnáší světlo do složitých životních situací, ke kterým jsou povoláváni. V přímluvách k Bohu skrze hasičského patrona věřící poprosili například o očištění mysli od přemíry informací, propagandy a dezinformací a o naději lidem i národům v temných chvílích života.

Organizátoři poutě uspořádali mimo mši svatou malou sbírku, jejíž výtěžek byl věnován českobudějovické pobočce humanitární organizace ADRA, která se ve spolupráci s českobudějovickým ukrajinským komunitním centrem Nadija věnuje pořádání jazykových kurzů pro ukrajinské uprchlíky žijící v Jihočeském kraji.