Nejvíce po svátcích zlevnilo oblečení. „Máme slevy od třiceti do sedmdesáti procent. Zákazníci chodí hodně. Denně jsou to stovky lidí i teď mezi svátky. Nedá se říct, že by frčelo něco konkrétního. Zákazníci kupují od triček přes kalhoty i bundy,“ uvedla vedoucí Terranovy v IGY Centru Helena Rohlíková.

„My jen tak koukáme, zabíjíme tím čas. Nic konkrétního nepotřebuji. Pod stromeček jsem už dostala svetr. A také peníze, tak se tu jen tak rozhlížím,“ řekla v obchodě s oblečením Bára Plojharová.

Boty se prý, kvůli potřebě zkoušení, po Vánocích prodávají dokonce více. Zato do obchodů s klenoty už chodí lidé jen zkracovat řetízky a vyměňovat šperky, které vkus obdarovaných nepotěšily. Sportovní vybavení prý lidé kupují během prosince průběžně.

Ani hraček nejspíš nepřinesl dětem Ježíšek dostatek, protože mnozí zavítali do hračkářství znovu. „Je tu frmol. Ne tak velký jako před Vánoci, ale sama jsem byla překvapená, kolik zákazníků přišlo i teď,“ řekla brigádnice v hračkářství Lada Slapáková. Nedá se ale říci, že by sem lidé pospíchali za slevami, protože ceny hraček zůstaly v Dráčiku stejné jako před Vánoci. Obecně platí, že slevy jsou jen na vybrané zboží a budou převážně trvat až do vyprodání zásob zimního zboží.