Strakonickému deníku to potvrdil mluvčí společnosti Knowinstore Ivo Čižmár. Ta je zodpovědná za technické řešení prodejny.

Jedná se o obchod v ulici Podskalská známý pod názvem u Bečvářů.

V těchto dnech začaly stavební úpravy objektu, které provoz prodejny neomezují. K jejímu uzavření dojde 7. března bude prodejna uzavřena, od pondělí 14. března by měl fungovat zkušební provoz.

Zákazníky bude čekat plně zásobený obchod s výjimkou logického omezení u pultového prodeje s uzeninami a lahůdkami. Kdo se rozhodne služeb automatické prodejny využít, musí být pro nákup vybaven bankovní identitou. Tu dnes již poskytují svým klientům prakticky všechny velké banky a v praxi jí disponuje každý, kdo využívá služeb internetového bankovnictví. Zákazníci si dále budou muset do telefonu pro zajištění vstupu do prodejny nainstalovat speciální aplikaci. Samotný nákup zákazník provede pomocí platební karty a samoobslužné pokladny.

Prodejna v ulici Podskalská ve Strakonicích se změní na non-stop supermarket.
Prodejny nové generace nabídnou vše kromě čerstvě nakrájené šunky

Základem automatického provozu je dobrý kamerový systém, záznam z něj dnes orgány činné v trestním řízení standardně uznávají jako důkaz. „Navíc díky používání identifikace u vstupu a v kombinaci s kamerovým systémem jsme schopni velmi dobře identifikovat případné původce krádeží a v tomto ohledu máme proti běžným obchodům naopak výhodu. Drobné krádeže se nikdy nedají plně vyloučit, to ale platí pro všechny druhy obchodů,“ řekl na konci ledna mluvčí skupiny COOP Lukáš Němčík.

Ve Strakonicích tak začne fungovat první non-stop supermarket v České republice. V provozu bude 24 hodin denně sedm dní v týdnu.

Prodejna v ulici Podskalská ve Strakonicích se změní na non-stop supermarket.
Ve Strakonicích vznikne prodejna budoucnosti. Nakoupíte v ní kdykoliv

Prodejna u Bečvářů.Prodejna u Bečvářů.Zdroj: Deník/Petr ŠkotkoNa rohu s Podskalskou ulicí stojí dům čp. 59, jehož majitelem býval kupec Josef Stocký a žil zde s manželkou Marií. Pozdějším majitelem byl obchodník, který zde měl velmi oblíbenou vinárnu. Jmenoval se Augustin Bečvář a žil zde s manželkou Miladou. Dodnes se mezi Strakonickými dochoval název prodejny u Bečvářů. Na domě se také nachází pamětní deska připomínající, že se zde 5. dubna 1887 narodil malíř Jarko Dvořák Šumavský.