VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jan Bauer: Tajemství královnina zpovědníka – 19

Vodňany - Vodňanský spisovatel zasadil svůj příběh do doby krále Václava III. a jeho tajuplné vraždy v Olomouci. Kdo je opravdový královrah? Neznámý český šlechtic, zloděj nebo najatý zabiják? Historický thriller Tajemství královnina zpovědníka nepostrádá náboj, zápletku ani rozuzlení. Vydejte se spolu s námi do českého království, kdy mu vládl poslední Přemyslovec, král Václav III.

2.2.2013
SDÍLEJ:

Jan Bauer. Foto: DENÍK/Petr Škotko

Seskočil jsem proto s koně a hmátl po meči, jenž měl mrtvý Heřman dosud v pochvě u boku. Leč v tu chvíli to využili hned tři lapkové a vrhli se na mě. Stačil jsem jen ustupovat a šermovat proti nim svojí dýkou. Ondřej zatím jednoho ze svých soupeřů zranil, jenže tím jen ještě víc popudil ostatní darebáky k dalším zuřivým výpadům.
„Co se tady stalo?" křikl jsem na Ondřeje, uhýbaje před ranami útočníků. „Přepadli nás ze zálohy! Heřmana zasáhli šípem a mě strhli z koně!" rozčileně mi odpověděl mávaje svým mečem. Bylo na něm vidět, že odolává těm otrhancům, jichž bylo dobře deset, z posledních sil.
„Přepadli jste královského posla. Za to budete viset!" zařval jsem na lapky a doufal, že se po takových slovech zaleknou. Dočkal jsem se však od nich pravého opaku. Jen se výsměšně zařehtali. „Takový provaz nemáš, mnichu, který by nás na šibenici vytáhl!" posmíval se chlapík s černým plnovousem a pomačkaným kloboukem na hlavě a znovu se po mně rozmáchl velikou sekyrou. Tak tak jsem stačil uskočit, ale bylo zřejmé, že napodruhé takové štěstí mít nemusím. Však se vousáč znovu rozmáchl svým strašným nástrojem. Už jsem myslel, že nastala moje poslední hodinka a v duchu se začal modlit. Ale v tom se lapka se sekyrou podivně zkroutil a z páchnoucích úst mu vytryskl pramínek krve. Když padl na zem, spatřil jsem, jak mu ze zad trčí šíp. Ostatní lupiči se rozhlíželi, kdo byl tím neznámým střelcem, leč vzápětí upadl na zem další z nich.
To už jsem uslyšel rychlý dusot koně a lesním mlázím se k nám blížil rytíř v bílém plášti s červeným křížem. Templář! Na zádech měl kuši, z níž zastřelil dva z darebáků, a teď třímal v ruce meč. „Ve jménu Páně, táhněte do pekel, lotříci," volal z plných plic. V mžiku dorazil k hloučku otrhanců dorážejících na Ondřeje a jednoho z útočníku srazil pádnou ránou mečem. Můj zbrojnoš z nečekané pomoci pookřál a sám probodl dalšího lapku. Vzápětí však klesl k zemi. Další z té povedené ďábelské chásky mu totiž zezadu zasadil hroznou ránu sekyrou do krku tak, že mu málem oddělil hlavu od trupu. Stará cikánka nelhala.

Autor: Redakce

2.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Plán počítá s opravou komunikací na sídlišti

Ilustrační foto.

Krátce ze Strakonicka

Prohlídky na hradu Kašperk

Kašperk - Zimní program hradu Kašperk 28. 12. 2017 až 1. 1. 2018.

Obecní živnostenský úřad bude mít odstávku provozu

Strakonice - Obecní živnostenský úřad Strakonice oznamuje, že z rozhodnutí Ministerstva průmyslu a obchodu ČR bude v pátek 15. prosince 2017 z technických důvodů odstaven provoz informačního systému registru živnostenského podnikání; v tento den nebude možno na živnostenských úřadech uplatnit žádné podání, které vyžaduje vstup do systému.

Rozhovor s Michalem Jančaříkem vyjde v sobotu 16. prosince

Strakonice – Není asi mnoho lidí, kterým by nebyl znám osud televizního moderátora počasí na TV Nova Michala Jančaříka.

OBRAZEM: Děti si připravily Vánoční slavnost

Strakonice - Úterní odpoledne 12. prosince patřilo v Mateřské škole U Parku ve Strakonicích dětem, rodičům, babičkám, dědečkům a dalším příbuzným.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT