Září spokojeností a svoji budoucnost vidí jakou společnou cestu životem. Farmář Jan Beran z Pracejovic, jinak pro všechny Jeník, našel svoji farmářku – Martinu Zeibichovou z Karlových Varů.

Sedíme na zahrádce jejich statku v Pracejovicích a já před sebou vidím dva lidi, které svedl osud dohromady trochu podivným, ale přesto hezkým způsobem. A na první pohled je vidět, že jsou šťastní, i když berou sled událostí se střízlivým a věcným nadhledem.

Je to dva roky, co se díky reality show FTV Prima Farmář hledá ženu znají. „Martina je úžasná holka a já jsem šťastný, že nám to vyšlo. I když jsem nešel do televize jenom s tím, že hledám holku," směje se Jeník. Už v reality show měl pověst pohodáře a smíška a je úžasné vidět, že se nic nezměnilo.

Také na Martině je dobře vidět změna. K lepšímu – je vyrovnaná, usměvavá a plánuje. A to i přesto, že ještě nyní ji dohánějí stíny z nedávných let. „Přistěhovala jsem k Jeníkovi loni v září a mám tady svůj domov. Cítím to tak a věřím, že s nemýlím. Honza je skvělý kluk, i když někdy bych se z něj zbláznila. Ale to k tomu přece patří," říká žena, která už byla jednou vdaná a má dvě děti.

Zásah ženské ruky je na statku u Beranů velmi dobře vidět. Nasnadě je tedy otázka, zda přijde svatba. „Je v plánu," zubí se Jeník a Martina souhlasně přikyvuje. „Teď řešíme bydlení, přestavujeme vnitřek a do toho nekonečná práce kolem hospodaření. Ale kdo ví, třeba se vezmeme ještě letos," dodává Martina.

Povídáme si ještě nějakou chvilku o všem možném,. Cením si toho, protože čas farmáře v sezoně je velmi cenný. Ale nejen proto – ještě rok po rozhodnutí, která ze tří dívek (Johanka, Jana a Martina – poz. autora) bude v Pracejovicích farmářkou, je provází popularita. A i když oba už touží po klidu bez zájmu veřejnosti, mají srdce na dlani.

Když odjíždím, ještě si v hlavě přehrávám těch několik desítek minut s Honzou a Martinou. A říkám si, že jestli si někdo zaslouží alespoň kousek štěstí, jsou to právě oni dva. 

Velké návraty
Ve čtvrtek 23. května ve 22.05 vysílá TV Prima family pořad Velké návraty. 
V něm připomene osudy těch, kteří reality show Farmář hledá ženu prošli za poslední tři roky. Uvidíte nejen Honzu a Martinu, ale také si připomenete životní příběh farmáře Petra Hájka 
z Českokrumlovska. Také on 
v soutěži našel svoji životní lásku – Adrianu Gážovou z Brna.

Jsem tady spokojená

Martina Zeibichová.Už před rokem bylo vidět v reality show Farmář hledá ženu, že se Martina Zeibichová (40), původně servírka z Karlových Varů, farmaření nebojí.

Stala se z vás farmářka?
A víte, že ano? Baví mne to a naučila jsem se hodně věcí.

Například?
Od chytání kuřat přes práci s telaty až po vaření houskových knedlíků, které jsem nikdy nedělala. Anebo ježdění traktorem.

To myslíte vážně?
Na statku to jinak nejde.

Život na statku vám svědčí. Vypadáte spokojeně.
To také jsem. Jen kdyby se ještě podařily některé věci z minulého vztahu.

Před rokem jste zmínila, že když jste viděla Jeníka, řekla jste: Stál by za hřích. Platí to stále?
Honza je skvělý chlap. A opravdu pohodář. Copak by si někdo ráno ve tři hodiny, když vstává na kuřata, v koupelně zpíval?

S Martinou to klape

Jan Beran.Nehledám si holku přes televizi, ale když to vyjde, proč váhat. Tato slova pronesl loni v dubnu pro Strakonický deník Jan Beran (38) z Pracejovic, účastník reality show Farmář hledá ženu.

Vyhrála Martina a už spolu od září žijete. Tak co, vyšlo to?
Hele, znáš to. Všude je něco, ale jo, vyšlo to (smích).

Sám jsi přiznal, že tvůj vztah před Martinou vyšuměl. Jsi teď opatrnější, nebo jsi do toho vlétl po hlavě?
To je jasné, že je člověk opatrnější, ale s Martinou nám to klape.

Jak se sžíváte s popularitou? Ještě trvá?
Někdy se stane, že si nás někdo fotí třeba u benzinky, ale bereme to s rezervou.

Šel bys do „farmáře" znovu?
Nepřemýšlel jsem nad tím, ale asi šel. Chvilkami to byla sranda.

Je znát na statku ženská ruka?
A jak!