Jak se cítíte jako sedmdesátník?

Skvěle! Řekl bych, že jako padesátník.

Karel Burda se narodil 11. září 1952 v Prachaticích. Vystudoval stavební průmyslovku v Českých Budějovicích. Navštěvoval také LŠU, kde se zdokonaloval ve hře na klarinet a saxofon. Vystudoval lidovou konzervatoř při FAMU v Praze obor výtvarná fotografie u profesorů Jána Šmoka a Václava Vláška. Začátkem 70. let 20. století založil ve Vodňanech fotoklub, který vedl přes 20 let. Žije a pracuje ve Vodňanech.

Co máte v plánu po sedmdesátce?

Hodně práce. Nyní máme Otevřené ateliéry, potom výstavu v Klubu vodňanských výtvarníků a pak už budu chystat masopust, který jsem si vymyslel loni. Zjistil jsem, že tady bývaly krásné průvody, ale za bývalého režimu nějak zanikly. Tak jsem se obrátil na své známé, vodňanské spolky a mnoho dalších. Výsledek byl úžasný.

V životě jste se díky fotografování setkal s mnoha známými a slavnými osobnostmi. Na koho si teď tak narychlo vzpomenete?

Těch bylo! Třeba Michal Tučný, který nás pozval do svého country klubu ve Volyni. Odtud mám úžasnou fotku, jak Michal zapaluje svíčku. Fotil jsem tady prezidenta Václava Havla a mnoho dalších lidí.

Fotíte od svých 15ti let. Co je podle vás za tu dobu asi největším přínosem pro fotografování?

Změnilo se hodně. Přínosem asi je, že nyní fotí úplně každý. Od dětí až po kmety. To je dané díky digitalizaci, kdy se můžete hned podívat na fotku. Dříve jste výsledek viděl až ve fotokomoře.

Strávil jste čtyři roky ve vedení Vodňan jako místostarosta. Dala vám tahle zkušenost něco?

Hodně zkušeností, nových kontaktů a známých ve Vodňanech. Snažil jsem se pro Vodňany udělat co nejvíce a snad se to podařilo.