„Vladislav Husák dosud nepřevzal rozhodnutí o odvolání z funkce, pravděpodobně z důvodů současné pracovní neschopnosti,“ informovala Kateřina Rendlová z Odboru komunikace a vnějších vztahů Policie ČR. Podle ní tak nebylo zatím ani možné Husákovo převedení na jiné služební místo a on tak zůstává ředitele liberecké policie.

Vladislav Husák. Ředitel krajského ředitelství Policie ČR Libereckého kraje.
Šéf krajské policie Husák je v nemocnici. Jeho stav je stabilizovaný

„V tuto chvíli není možné, podle zákona o služebním poměru pověřit ani ustanovit na toto místo někoho jiného,“ dodala Rendlová.

Nelegální párty v hotelu

Husák byl odvolaný potom, co vyšlo najevo, že se účastnil nelegální párty v teplickém hotelu, kterou pořádal podnikatel a bývalý poslanec Petr Benda. V pátek byl Vladislav Husák převezen do nemocnice z účelového zařízení v Kořenově. Podle policejního ředitele Jana Švejdara byl jeho stav stabilizovaný.

„Pan Husák s policejním prezidentem standardně komunikuje, kdy bude schopen rozhodnutí převzít mu však nesdělil,“ řekla Deníku mluvčí policejního prezidenta.

Vladislav Husák.
Ředitel policie v Libereckém kraji končí. Neustál mejdan v teplickém hotelu

Na krajském ředitelství tak Husáka zastupuje jeho první náměstek. „Jde o standardní postup. Vladislava Husáka zastupuje 1. náměstek, kterým je Ondřej Musil. Pro nás se tak zatím nic nezměnilo,“ řekla Deníku Jana Světlá z tiskového oddělení krajské policie v Liberci.