Je nejvyšší čas dát hřiště „dopucu“, aby i tamní školáci měli, kam chodit na tělocvik a možná tam trávit i vlastní volno při sportu. Markéta Bučoková ujistila, že město Strakonice, tedy zřizovatel základní školy, se rozhodlo hřiště opravit. „Plánujeme tam hřiště s tartanem. Proto ale nejprve musíme vyrovnat a penetrovat původní asfaltobeton, na který přijde ještě další vrstva stejného materiálu, aby poslední vrstva povrchu mohla být sportovní a bezespárová,“ vysvětlila. Rozměry sportoviště zůstanou stejné jako dosud, tedy bezmála čtyřicet na třicet metrů.

Toughest Firefighter Alive (Nejtvrdší hasič přežije).
Závod na hranici života a smrti. Nejtvrdší hasiči přežili

Rekonstrukce zároveň počítá také s opravou obrubníků lemujících celé hřiště a novým čtyřmetrovým oplocením se dvěma vstupními branami. Město i škola počítá, že nové hřiště bude sloužit převážně pro míčové hry jako je malá kopaná, volejbal, florbal a streetball. Město Strakonice vybralo dodavatele stavby, kterým je společnost Swietelsky stavební. Kompletní rekonstrukce vyjde na 2 896 897 korun. Pracovat tam firma začne okamžitě. „Nejzazší termín dokončení je letos posledního října,“ upřesnil mluvčí strakonické radnice.

Budova Základní školy Krále Jiřího z Poděbrad píše svoji historii od roku 1964, kdy byl 1. září zahájen první školní rok v nových prostorách.
Venkovní hřiště pochází z počátku sedmdesátých let minulého století.