Filmová trojsága Slunce, seno… patří k českým divácky nejúspěšnějším komediím minulých let a tato vesnička k ní neodmyslitelně patří. Režisér Zdeněk Troška se zde narodil a i prožil několik situací, které se ve filmu také vyskytují.

Film sklidil veliký úspěch zejména u střední generace – hlavně z tohoto důvodu je vesnice velice často navštěvována. Lidé si chtějí připomenout zážitky z filmu a místa, která předtím mohli vidět na obrazovkách televize.

V současnosti mají Hoštice 166 obyvatel, z nichž mnozí také hráli menší či větší roli v již zmiňované trilogii Slunce, seno… Mezi nimi je i režisér Zdeněk Troška či zpěvák Tomáš Linka.

Hoštice ale nežijí jen vzpomínkami na slavnou filmovou trilogii. Koná se tu i řada dalších akcí. Například v sobotu 11. srpna rybářské závody. Týden nato se pak uskuteční 4. ročník minifotbálku. Ještě o týden později můžete zavítat na ranč Šimona Pláničky či na festival Stodola Michala Tučného. Mnozí návštěvníci obce také často zamíří na místní hřbitov, kde se nachází hrob zpěváka a muzikanta Michala Tučného.

V pondělí čtěte: Schwarzenberský plavební kanál