Děti nadšeně odpovídaly na otázky a stále se těšily, co bude na závěr ten poklad, který je čekal. „Já si myslím, že to bude truhla plná dukátů,“ řekl zamyšleně druhák Adam Hrdliczka.

Příběh o ztracené holčičce, který prolínal celou trasou Honby za pokladem dětem vyprávěla policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Ta se svými stážistkami všechny otázky, ale i odměny pro děti připravila. Děti procházely celou naplánovanou trasou a ve skupinkách odpovídaly na různé otázky týkající se dopravních značek, použití správných nouzových telefonních čísel, ale i jak se pohybovat jako chodec nebo cyklista na silnici. Hlavu jim trochu zamotaly pokyny policisty v případě, že řídí křižovatku, když nefungují semafory.

Tento na první pohled dramatický příběh ztracené Jitušky měl ale šťastný konec. A to především díky práci psovoda a jeho svěřence. Právě pes Ir byl tím šikovným nálezcem ztracené holčičky a na konci celého odpoledne se dětem předvedl.

Celá tato akce směrovala ke Dni pohřešovaných dětí, který je v kalendáři 25. května . Tento Pomněnkový den, jak se nazývá, oslavily radomyšlské děti stylově. Na památku jim zůstal obal na knihu s fotkou medvídka, který byl připraven právě pro připomenutí tohoto data a hlavně spoustu zážitků.

Alena Šrámková

ZŠ Radomyšl