S klokanem útěkářem se však na Strakonicku setkalo více lidí. To potvrdila i mluvčí strážníků Jaroslava Krejčová. "Klokan byl spatřen nejdříve u Nového Dražejova. Týž den po osmé hodině večerní pak bílého klokana pozorovala na Podskalí u lávky na Ostrov žena, která to tentokrát oznámila na městskou policii. A tak i strážníci měli tu čest hledat exotického vačnatce," informovala.

V mezičase strážníci informovali i pravděpodobného chovatele, který také vyjel na místo. "Klokan ale ani na hlídku, ani na svého pána nečekal. Prchá se mu velmi snadno. Vždyť jeho jeden skok může měřit až deset metrů a dokáže se pohybovat rychlostí až 60 kilometrů za hodinu," směje se mluvčí strážníků s tím, že bílý klokan ve Strakonicích se stal hitem médií i sociálních sítí.

NOVÉ ZPRÁVY NEJSOU

Jeho majitel Radim Holovský bude rád za mapování jeho pohybu. „Zatím ho nikdo neodchytil, poslední zprávy jsou z minulého týdne,“ uvedl s tím, že z farmy v Mnichově urazil hned první den více než deset kilometrů.

Podle jeho slov utekl potom, co pletivo výběhu prokousali nějací psi a vačnatce vyhnali. „Není to inteligentní zvíře, takže se sám nevrátí, proto ocením jakoukoliv novou informaci,“ zmínil.

V lese či poli je však drobné zvíře nenápadné, odchyt dá zabrat. „Na prostranství je těžký odchyt. Klokan je bojácný a rychlý, pohybuje se až padesáti kilometrovou rychlostí,“ řekl. Pokud ho nesrazí auto, má velkou pravděpodobnost přežití. „V přírodě má nyní prostřený stůl,“ řekl vlastník, bývalý veterinář v důchodu.