Místo aby si osmiletá Adéla Šimáková z Volyně hrála jen s panenkami, staví se do hokejové brány a čelí střelám svých soupeřů. Je brankářkou týmu druhé třídy HC Strakonice.

Za její zájem o lední hokej prý může její desetiletý bratr Miroslav. „Od mala na mě stále střílel a já musela pořád chytat," vysvětlila. A tak ho začala vloni hrát i ona a rodiče je do Strakonic na tréninky vozí oba.

Podle slov maminky Vlasty Šimákové bráška hraje čtvrtý rok a Adélka teprve první. „Nejdřív se učila bruslit stejně tak jako ostatní. Pak zkoušeli, kdo z jejich týmu by mohl chytat a ona brankářskou výstroj už nechtěla sundat," prozradila. Dodala, že jinak je Adélka děvče jako každé jiné, nepřevládají u ní klučičí zájmy. „Například u nás ve Volyni ještě chodí tancovat zumbu," dodala.

O velké hokejové kariéře Adéla Šimáková zatím nesní. Nemyslí na to, že by se třeba jednou dostala do ženské reprezentace nebo se stala třeba druhým Dominikem Haškem. „Chci jenom dobře chytat, abychom mohli vyhrávat," prozradila nám na sobotním galavečeru ledního hokeje.

Do hokeje se pouští v posledních letech i ve Strakonicích stále víc dívek. Za všechny jmenujme třeba Veroniku Bucifalovou, která před nedávnem byla v české reprezentaci do 18 let na mistrovství světa žen v USA.

Hokejisté vyměnili zimní stadion za sál kulturního domu

Na snímku jsou zleva Samuel Drančák, Petr Křivanec a Martin Walter. Všichni tři hrají za 4. třídu HC Strakonice.

Na sto padesát hokejistů od těch nejmenších až po dospělé, necelá třicítka krasobruslařek patřících pod hlavičku strakonického klubu, a zhruba dvoustovka rodičů, ti všichni se sešli v sobotu 4. dubna na již pátém galavečeru ledního hokeje v městském domě kultury. Tuto již tradiční akci opět připravil HC Strakonice jako slavnostní tečku za právě skončenou sezonou.

Na pódiu během večera stanul se svými svěřenci také Jaroslav Papež, který se věnuje mládeži v HC Strakonice už dvacátý rok. Trénuje prý od té doby, kdy začínal s hokejem nejmladší z jeho tří synů. „Za těch dvacet let se to docela změnilo. Dřív do hokeje měly děti asi větší chuť. Dnes je musíte víc nutit. Ale celkově to jde. V této sezoně jsem byl u juniorů jako asistent trenéra. Chodím do práce na směny, tak už to taky tolik nejde," zmínil se.

Celkové fungovaní klubu v této sezoně zhodnotil předseda výboru HC Strakonice Luboš Parkos. „Dopadla podle mě, jak měla. Plány, jak rozvíjet klub, co se týká například vybavení, trenérů či práce s mládeží, samozřejmě máme. Postupujeme po malých krůčcích vždycky podle toho, jak se nám podaří sehnat peníze z grantů a podobně. S tím vším souvisí i ekonomika klubu. V tomto směru sezona dopadla dobře. Nemáme červená čísla, tedy dluhy, dokonce je na účtě HC Strakonice byť mininální, ale přece přebytek, který nám zůstává do další sezony," konstatoval.

Kromě obvyklého představování jednotlivých týmů na pódiu s předáváním drobných dárků byl na galavečeru ledního hokeje čas i na zábavu, ať už to bylo krátké vystoupení sportovního aerobiku či zajímavá světelná led show. Nejvíc si ale užívali hlavně ti nejmenší zejména závěrečnou diskotéku.