Miloš BečvářČeskoslovensko reprezentoval na Zimních olympijských hrách v Sarajevu v roce 1984 v běhu na lyžích. Jednou z jeho kolegyň tam byla i běžkařka Gabriela Svobodová, majitelka stříbrné medaile za štafetu a matka biatlonistky Gabriely Soukalové, která nyní závodí v Soči.

Zápas Miloš Bečvář sledoval uprostřed party kamarádů ve strakonické hospůdce Jiskra. Ještě před zápasem viděl vše optimisticky. „Nebude to moc jednoduché utkání. Jsou to sice starší ročníky, ale my jim věříme," řekl.

Napětí během zápasu se dalo doslova krájet. V několika chvílích už se zvedaly ruce k radosti, ale nakonec marně. Nedopadlo to. Švýcarsko – Česko 1:0.

Po zápase už byla v partě fandů nálada sklíčenější. Tentokrát vše za kamarády shrnul Karel Přerost. „Hráli dobře, ale chybělo jim štěstíčko," uvedl.

Podobně jako jeho kamaráda Miloše Bečváře ho na olympiádě zajímají téměř všechny sporty. „Sledoval jsem rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou, věřil jsem biatlonistům i sjezdaři Ondřeji Bankovi," naznačil.

Fandit budou samozřejmě dál. České hokejisty by měl nejbližší zápas v osmifinále čekat v úterý. A například ve středu se na start rychlobruslařské trati 5000 metrů postaví Martina Sáblíková.