První místo mužů Sudoměře A v požárním útoku a ve finále a první místo žen Sudoměře – takový byl závěr II. kola Hasičské šumavské ligy O pohár Jana Žižky. Sudoměřští dobrovolní hasiči v sobotu nenechali nikoho na pochybách, že jsou v současné době na Strakonicku a možná i Prachaticku neporazitelnými.

Hasičská šumavská liga má volnější pravidla než požární útok při okresních hasičských soutěžích. Ale hasiči ji považují za prestižnější.

„Běháme každý den tak třikrát, čtyřikrát. Se stejným nasazením jako při soutěžích,“ řekl před zahájením Vítek Novák z týmu Sudoměř A. Nijak se netajil tím, že mají políčeno na stupně nejvyšší. „Máme natrénováno,“ vysvětlil stručně.

Už první start, kdy dosáhli času 18.38 vteřiny, rozhodl o jejich pozdějším vítězství. Žádný z dalších 18 celků se pod 19 vteřin vůbec nedostal. Finále pak zvládli časem 15.51. Sudoměřské ženy byly mezi šesticí týmů suverénní časem 20.83 sekundy.

Muži běhají na vzdálenost od startu k čáře 90 metrů, ženy mají trať o dvacet metrů kratší. Na stejném úseku muži běželi i finále. Od čáry k terčům je to 15 metrů.