Sto deset let od svého založení oslavil v sobotu místní sbor dobrovolných hasičů (SDH). Jednotka, která má v současné době přes 70 členů, je nedílnou součástí obce a podílí se i na kulturním životě.

„Pořádáme například hasičský ples, dětský den, sběr železa a nebezpečného odpadu a vypomáháme obci ve všem, co je třeba,“ řekl za hasiče Václav Smíšek.

K většímu zásahu vyjížděli maleničtí hasiči naposledy při lednovém orkánu. „To jsme likvidovali padlý strom u Přechovic,“ upřesnil Smíšek. Je to tak tři nebo čtyři roky, co místní dobrovolníci hasili požár při srážce tatry a vlaku na železničním přejezdu u Malenic. Tehdy byli na místě jako první jednotka.

Hasiči jako jeden z nejaktivnějších spolků obce nezklamali ani při pořádání oslav výročí svého založení. Pro diváky připravili ve spolupráci s profesionálními hasiči a policií ukázku techniky, vyprošťování z vozu a výcviku policejních psů. K vidění byla i dobová hasičská technika.

Třináct družstev mužů a dvě žen se navíc v sobotu do obce sjelo na okrskovou soutěž a soutěž O pohár starosty v požárním útoku.

Okrsek nejlépe zaběhli Přechovičtí, druhé skončilo družstvo Nišovic a třetí příčka patřila Volyňským. Pohár starosty si odváželi muži A ze Sudoměře, druhé místo obsadili hasiči z Přechovic a třetí skončil SDH z Nišovic.