Kraj vypsal pro dobrovolné hasiče grant ve výši 5,5 milionu korun. Sbory nyní sumarizují požadavky.

Podle informací z krajského úřadu je určen pouze na rekonstrukci požárních zbrojnic a zlepšení materiálně technického vybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů.

„Budeme žádat na opravu techniky a prostředků pro zásahovou jednotku,“ uvedl předseda okresního sdružení dobrovolných hasičů Václav Císařovský.

„Žádat budeme určitě, ale na co konkrétně, to musíme ještě projednat,“ řekl starosta Paračova Jiří Štér. Pod čejetickou obec spadají místní, mladějovičtí i sudoměřští dobrovolní hasiči. „O dotaci budeme žádat pro všechny tři sbory. Zatím jsem uložil jednotlivým velitelům, aby sepsali požadavky na výzbroj a výstroj pro své zásahové jednotky,“ uvedl starosta Pavel Zach.

Grantové prostředky mají podmínku – jsou vázané třicetiprocentní spoluúčastí obce. „Počítáme s ní, protože peníze na generálku avie potřebujeme. Jsme zařazeni do JPO III a musíme mít dvě provozuschopná auta,“ řekl starosta Sedlice František Kopáček.

Obce jako zřizovatelé SDH mají na předkládání žádostí termín od 12. července do 3. srpna do 14 hodin. Formulář žádosti a další informace jsou k dispozici na webových stránkách wwww.kraj-jihocesky.cz (kapitola Granty/Fondy EU).