Od 14 hodin zde jeho členové pořádali Dětský maškarní bál.„Odpoledne mají bál děti a večer dospělí. Pro děti tuto akci pořádáme šestým rokem. Večer to bude již 133. Hasičský ples,“ řekl Vlastimil Žák, velitel Sboru dobrovolných hasičů Vodňany.

Co všechno musí opravdový hasič umět, předvedli hned v úvodu plesu mladí čtyřletí dobrovolní hasiči.

Taneční rej masek vystřídaly i různé soutěžní disciplíny, do kterých se všechny děti zapojily. Rozvíjely se hadice, skákalo se v pytlích, házelo míčky.

„Prošla jsem už skoro všemi soutěžemi. Nejtěžší bylo skákat v pytli. Teď se těším, že budu chodit na chůdách,“ řekla Michaela Humpálová (7). Natálka Majerová (7) s Terezkou Vrácovskou (7) si zase nejvíce užily soutěž přenášení míčků na lžících. Všemi soutěžemi děti doprovázeli hasiči z místního sboru. „Letos přišlo 160 dětí v doprovodu svých rodičů. S organizací pomáhá celkem 15 hasičů, “ doplnila
Monika Vávrová, dobrovolná hasička a hlavní organizátorka akce.

V 16.30 bylo hasičskou porotou vyhodnoceno deset nejlepších masek. Kdo vyhrál, nebylo vůbec podstatné. Všechny masky byly nádherné, nápadité a originální. Pro děti bylo nejdůležitější, že si to v nich pořádně užily.