Do očkovacího centra na službu chodí jednou týdně ve svém volném čase. „Nechtělo se mi ležet doma na gauči. Počasí za nic nestojí, na kolo nemůžu, tak jdu pomáhat,“ dodává Jaroslav Šouc.

Dalším dobrovolníkem, který pomáhá ve strakonickém OČKU, je vitální důchodce Pavel Štrobl. „Jsem zvyklý pomáhat. Nabídl jsem se hned při otevření centra,“ vysvětluje. Když není v očkovacím centru, stará se o svou dvaadevadesátiletou matku. „V péči o mamku se střídám ob týden se sestrou. Když nejsem u ní, beru si služby taky v OČKU. Ve volném týdnu si beru služeb víc, v týdnu, kdy se starám o mamku, se sem dostanu tak jednou dvakrát. Baví mě práce s lidmi,“ uzavírá Pavel Štrobl, který je nejaktivnějším dobrovolníkem s největším množství odsloužených hodin v OČKU.

Pavel Štrobl.Pavel Štrobl.Zdroj: Kateřina Koželuhová

Na otázku, jestli práce s lidmi není spíš stres, má jasnou odpověď. „Je, protože některý jsou nevychovaný a sprostý, ale těch hodných je víc. Opravdu. Třeba sem přišel pán a přinesl dobrovolnici kytku. Jiná paní zase na Velikonoce přinesla obháčkovaná vajíčka. Těch naštvaných a nepříjemných je tak jedno procento,“ uzavírá Pavel Štrobl.

Kateřina Koželuhová, referentka strakonické nemocnice