Přípravy a celodenní klání naštěstí neohrozil ani celosvětově známý COVID – 19. Účastníci turnaje v sobotu 25. července se nejen že se soustředili na samotnou hru, ale i v době čekání na další zápas s úsměvem konzumovali prasátko na rožni a nebylo vidět, že jsou to protihráči, ale i výborní kamarádi a sousedé.

Již už devátý ročník ovládli mladí nejen věkem ale i názvem týmu Mladí (Kristýna Šimková a Marcel Chrebet), na druhém místě se umístili favorité z Číčenic manželé Koudelkovi. A třetí místo získali děda s vnukem, pan Vilas a Ondra Hrdlička.

Tímto se devátý ročník hry pétangue ukončil a už se všichni těšíme na již desátý.

Michal Pečený

Víte, že…

Pétanque (koulená) je francouzská společenská hra pro dvě 1–3členná družstva, která se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink.

Výraznou předností této hry je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný).