Kdo má brusle, ten si v posledních dnech udělal alespoň chvilku na to, jít si zabruslit. Než nám to zase roztaje. Podívejte, jaké nás v následujích dnech čeká počasí. 

Už ve středu má přes naše území přecházet teplá fronta. Od jihozápadu můžeme podle předpovědi meteorologů očekávat sněžení, které bude přecházet v déšť, místy mrznoucí. Nejvyšší denní teploty se mohou vyšplhat na 2 až 5 °C, ojediněle až 7 °C, a to i na horách, kde můžeme oteplení očekávat až ve večerních hodinách. Na Šumavě povane mírný, večer čerstvý jihozápadní vítr rychlostí 4 až 9 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h).

Český hydrometeorologický ústav vydal také varování před mrznoucím deštěm, místy se může tvořit i silná ledovka.

A jak bude v noci na čtvrtek? To už bude přes naše území k jihovýchodu přecházet studená fronta. „V noci bude zataženo. Místy občasný déšť, zejména na horách. Večerní teploty od 2 do 5 stupňů, během noci nás ale čeká další oteplování,“ uvedla meteoroložka Eva Houbová. Vát má mírný jihozápadní vítr 3 až 6 m/s. Na Šumavě můžeme čekat čerstvý jihozápadní vítr o rychlosti 4 až 9 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), který bude k ránu slábnout.

Ve čtvrtek přes den můžeme čekat zataženo s deštěm, ojediněle i mrznoucím, který bude od severu přecházet ve sněžení ve všech polohách. Ranní teploty se vyšplhají na 5 až 8 °C. „Během dne nás čeká od severu ochlazování, k večeru -3 až 0 °C. Povane mírný jihozápadní vítr o rychlosti 3 až 6 m/s, který se bude večer měnit na severozápadní až severní,“ dodala Eva Houbová.