V říjnu loňského roku byla dokončena poslední etapa revitalizace sídliště mír. „Celý projekt začal v roce 2008 protažením ulice Kosmonautů až k budově bývalého Telecomu," uvedl investiční technik města Strakonice Jan Blahout.

Tou poslední etapou byla přeměna parkoviště naproti budově bývalého Telecomu na kruhové náměstíčko s fontánou. „Cílem bylo především vytvořit příjemné prostředí pro obyvatele sídliště. Fontána bude v provozu vždy jen přes léto. Během tohoto týdne by mělo dojít k jejímu spuštění," podotkl.

Právě ono náměstíčko s fontánou budí mezi lidmi emoce. Někomu se líbí, jinému nikoli a někomu přijde naprosto zbytečné. Veronika Švecová žije na Míru celý život, ale poslední etapa revitalizace ji zrovna neoslovila. „Myslím si, že tento prostor mohl být využit lépe. Nemám nic proti provedení, je to hezké, ale v současné době je na Míru, stejně jako všude, celkem velký problém s parkováním. Takže mi přijde nerozumné využit volný prostor jinak, než jako parkoviště. Jinak jsem s bydlením na Míru velmi spokojena," uvedla.

Během sedmi let vznikla na sídlišti dvě nová dětská hřiště došlo k úpravě komunikací a bylo vyměněno veřejné osvětlení.

Na Míru obyvatelům nic nechybí ale i po revitalizaci zůstává problém s parkováním

Více než 2000 lidí bydlících na sídlišti Mír sledovalo během posledních sedmi let proměnu prostředí, ve kterém žijí. Jana Zelinková se do svého bytu na sídlišti nastěhovala přesně ve chvíli, kdy začala první etapa revitalizace sídliště. „S výsledkem jsem velmi spokojena. Žije se nám tady moc hezky. Hned za rohem máme školku nebo dětské hřiště a relativně blízko to mám i na nákup. Akorát zaparkovat bývá někdy problém," uvedla.


Kateřina Dlouhá je s bydlením na Míru také spokojena. „Je to tu čisté a moderní. Problém vidím jen v parkování. Míst je málo. Také se mi moc nelíbí to nové náměstíčko, ale to je jen otázka vkusu."


Kompletní revitalizace vyšla na přibližně 49 milionů korun bez DPH.