Alej a kostel sv. Jana Křtitele si opět vybrali filmaři. Včera tu režisér Viktor Polesný natáčel jednu scénu k třetí řadě televizního seriálu podle scénáře Lucie Konášové Nemocnice na kraji města.

„Hledali jsme krásnou neporušenou alej a kostel, ve kterém by se setkali protagonisté seriálu,“ bylo jediné, co prozradil režisér.

Vedle herců, kteří se objevili v první i ve druhé řadě, jako například Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Jana Štěpánková nebo Ladislav Frej, se objeví Vilma Cibulková, Jiří Bartoška, Richard Krajčo, Kamil Halbich nebo Lucie Vondráčková. „Hraju Blady Mary. Lékařku, která se domů vrátila z mezinárodní mise,“ poznamenala během líčení v masérně Vilma Cibulková.

Profesionální herce tentokrát doplní i místní komparzisté. „Jsme tu za ´plačky´, sedm ženských a jeden chlap. Moc se nám tu líbí a nepůjdeme ani na oběd, chceme si to užít. Nepovede se pokaždé, aby se člověk pohyboval kolem herců, které vidí jen v televizi,“ řekla za všechny Blanka Peterková.
„Na nohou“ byla i základní škola. Původně jsme sem chtěli vzít jen několik tříd, ale nakonec se hlásili skoro všichni,“ řekla učitelka a místostarosta Eva Čapková.

Každý ze 13 dílů bude mít kolem 60 minut. Interiéry točí filmaři ve střešovické nemocnic, exteriéry v příbramské, zbytek v ateliérech na Kavčích horách. Osudy některých postav jsou provázané s předešlými díly. Další se rozehrávají zcela nové. V televizi by se seriál měl objevit příští rok.
Radomyšl a okolí si vybrali filmaři už k natáčení pohádky Princezna ze mlejna.

Rozhovor s herečkou Vilmou Cibulkovou čtětě zde.

Natáčení Nemocnice v Českém Krumlově, čtěte zde.