Podvodníci, kteří si vybírají za své oběti seniory, se nezastaví opravdu před ničím. Dokazuje to i případ, kterým se nyní intenzivně zabývají budějovičtí kriminalisté.

Dosud neznámý muž zatelefonoval ve středu dopoledne 80leté ženě z krajského města. Vydával se za jejího vnuka a požadoval půjčení peněz na nákup vozidla. „Potvrdila, že mu může půjčit 75 tisíc korun. Údajný vnuk jí ještě sdělil, že pro peníze pošle svého kamaráda, protože musí sám vyhlédnuté auto hlídat,“ popisuje budějovická policejní mluvčí Regina Tupá.

Nic netušící seniorka se tedy sešla o chvíli později na Jiráskově nábřeží s asi 50letým mužem bílé pleti a silnější postavy, který měl černé krátce střižené vlasy a byl hladce oholen. Na sobě měl béžovou bundu a tmavé kalhoty. Poté, co mu peníze předala, začaly se v ní ozývat pochybnosti a svěřila se rodině.
O žádném nákupu auta nikdo z nich samozřejmě nic netušil. Policisté důrazně žádají seniory, aby byli ve střehu. Dotyčný podvodník totiž může svou fintu použít kdykoliv znova. „Dosud je to první podobný případ, ale lze předpokládat, že vůbec nemusí být poslední,“ varuje policejní mluvčí Regina Tupá.

V případě jakýchkoliv pochybností raději rovnou kontaktujte policisty na lince 158.