Strakonické Muzeum středního Pootaví bude mít přes zimu zavřeno. Další tři muzea ve městech na Strakonicku budou mít přestávku minimální anebo žádnou.

Již tradičně se ve Vodňanech v adventním čase koná výstava Klubu vodňanských výtvarníků, ani letošek nebude výjimkou.

V městské galerii budou obrazy, kresby, grafika, fotografie, dřevořezby, asambláže a podobně převážně amatérských výtvarníků k vidění až do 30. prosince. Vernisáž bude v neděli 27. listopadu od 14 hodin, úvodní slovo bude mít předseda klubu Karel Burda, vystoupí na ní jihočeská skupina Nahoře. O výstavě informoval za Městské muzeum a galerii ve Vodňanech Miloslav Vaněček. „Po Novém roce bude jen velice krátce asi týden zavřeno a potom začnou výstavy znovu," dodal. Program začátku roku 2017 bude teprve zveřejněn.

Městské muzeum ve Volyni bude mít otevřeno i přes zimní období. To potvrdil jeho vedoucí Karel Skalický. „Máme otevřeno celoročně. K vidění je například sbírka malovaného nábytku. Uskutečňují se i krátkodobější výstavy. V sobotu 26. listopadu bude slavnostně otevřena expozice věnovaná přírůstkům muzea v letech 2013 – 2016 získaných darem, koupí výzkumem a podobně," vysvětlil. Dodal, že o další měsíc či dva by také měla být prodloužena výstava Samizdat, která měla trvat do 10. prosince. Expozice je věnovaná nezávislým vydavatelstvím a rozmnožování tiskovin v dobách totalit s drobným přihlédnutím k situaci v regionu.

V zimním období zcela neosiří ani Městské muzeum Blatná. To představí ilustrace blatenského rodáka Milana Janáčka a tvorbu mladé generace ilustrátorů. Jejich produkty (dětskou literaturu, tvořivé sady i papírové hračky) si budou moci návštěvníci na výstavě prohlédnout, vyzkoušet i koupit dětem pod stromeček. Její součástí bude i kreslírna a čítárna, kde se mohou děti vyřádit. Vernisáž se uskuteční v úterý 6. prosince od 17 hodin a výstava potrvá až do konce ledna.