Dvě loupežná přepadení se odehrála ve středu 25. listopadu v krajském městě v rozmezí pětačtyřiceti minut.

První loupež se stala ve 13. 30 na pobočce České pošty v Nemanicích. „Do budovy pošty vstoupil maskovaný muž, který zaměstnankyni vyhrožoval násilím a požadoval peníze. Žena mu řekla, že žádné peníze nemá a pachatel z pošty utekl,“ říká budějovická policejní mluvčí Regina Tupá.
Pachatelem loupeže byl muž kolem pětatřiceti let, menší a hubené postavy. Na sobě měl oblečeny tmavé kalhoty a modrou riflovou bundu. Na hlavě měl černou kšiltovku, černé sluneční brýle a černou šálu kolem krku.

Přepadení u Družby

Druhé loupežné přepadení se odehrálo ve 14.15 u pobočky České pošty u Družby na Pražském předměstí. Poškozeným byl v tomto případě šestnáctiletý mladík z Českobudějovicka.

V inkriminované době k němu přistoupil pachatel ve věku kolem dvaceti let, který požadoval cigaretu. Když mu mladík odvětil, že žádnou cigaretu nemá, agresor jej napadl. Nejprve jej začal kopat do nohy a poté jej sevřel takzvaně „do kravaty“. Odcizil mu přitom fotoaparát Casio v hodnotě 5500 korun. „Z dosavadního šetření vyplývá, že pachatelem byl mladík ve věku 18 – 20 let. Vysoký byl přibližně 190 centimetrů a měl atletickou postavu,“ popisuje lupiče policejní mluvčí Regina Tupá.

Policisté žádají o pomoc

Policisté žádají v obou případech veřejnost o spolupráci. Každý, kdo se pohyboval v inkriminovaných časech poblíž míst, kde došlo k oběma přepadením, se se svým svědectvím může přihlásit na kterékoliv policejní služebně nebo na lince 158. „Za všechny informace, které nám mohou pomoci objasnit tyto závažné trestné činy, děkujeme,“ říká Regina Tupá.