Úspěchy malých sportovců přijel podpořit i mistr České republiky ve skoku do dálky Tomáš Pour.

„Dělám atletiku už jedenáct let, ale moje začátky byly podobné,“ vzpomínal čtyřiadvacetiletý sportovec, který má na svém kontě také 4. místo z Evropského poháru z roku 2006, 4. místo z mistrovství v Austrálii z roku 2005 a pro něj nejcenější 4. místo z mistrovství Evropy 2005 do 22 let.
Stejně jako většina žáků jezdil na závody, kde si ho všiml trenér a začal s ním pracovat. „Ve třetí, čtvrté třídě jsme hrál jen fotbal. Až tak od třinácti jsem začal s atletikou. Dnes už se věnuji jen skoku do dálky,“ vyprávěl Tomáš Pour žákům třetí a čtvrté třídy.

Ty si s ním chtěli srovnat své výkony, a tak jim prozradil i své skokanské začátky. „Ve třetí třídě jsem skákal tak 3,7 metru. Můj nejlepší výsledek v hale je 788 centimetrů. Teď začnu s přípravou na olympiádu, limit pro její účast je osm set pět centimetrů,“ vysvětlil.

„Chodím do atletického kroužku. Jednou bych to také chtěla dotáhnou dál. Slyšet o úspěchu Tomáše Poura je motivací, ale to bych asi nesměla být tak líná,“ řekla s úsměvem Veronika Slavíková.