Obyvatelé příměstské části Strakonic chtějí, aby se úředníci začali zabývat situací, která panuje na příjezdové komunikaci od ulice Švandy dudáka do obce. Aby neúnosnému stavu dali důraz, rozhodli se pro petici.

O co Dražejovským jde? O to, aby tu dodělali chodník a veřejné osvětlení, jehož vedení je od roku 2002 připraveno v zemi. O nový povrch vozovky a odvedení vody, která ho narušuje a o instalaci značek omezujících rychlost v obci.

Jaká je realita? „Úzká asfaltka od konce Jezárek až po Dražejov není už dávno klidnou silnicí. Během několika let se stala korzem Strakoňáků, děti tudy chodí a jezdí do škol, užívají ji i matky s kočárky,“ prohlásila jedna z obyvatelek Yvetta Hrabáková.

Na místní silničce se zvýšil provoz. „Pokaždé, když je poblíž bouračka, odklánějí tudy policisté provoz, řidiči ji preferují před státní silnicí v Novém Dražejově, kterou letos zpomalily semafory a padesátka,“ přidal se Pavel Lenc.

Místní lidé kroutí nevěřícně hlavou i nad umístěním dopravních značek – konec obce a konec zákazu stání kamionů. „V rozmezí čtyři sta metrů Strakonice končí hned dvěma značkami. A nevím, co by následovalo, kdyby se tu ještě nastavěly kamiony,“ podivila se Yvetta Hrabáková. S Dražejovskými souhlasí i spousta městských lidí a jejich jména se objevují na petici.

Radnice o stavu na silnici III. třídy ví. „Vlastní ji kraj, proto s ním jednáme. Příjezdová silnice do Starého Dražejova by měla být opravená už od lokality Jezárky,“ řekl místostarosta Karel Vlasák.

Věříte, že petice pomůže vaší silnici?

 

František Křivanec, Starý Dražejov: Bylo by to třeba. Protože chodník a asfalt tam měl být už dávno, protože je silnice špatná. Rozhodně by se mělo upravit i označení. Bezpečně se tam totiž nedá chodit ani jezdit.

 

 


Rudolf Nováček, Starý Dražejov: Moc tomu nevěřím. Vždyť to vidíte sami jaké jsou tu cesty. Nikdo z lidí tu není spokojený. Nedávno přijeli na náves, udělali pár flastrů a odjeli. Chceme, aby se tu konečně něco dělo.

 

 


Helena Kunclová, Strakonice: Byla bych ráda. Jezdím tudy na kole každý den. A kolikrát, když prší, jsem zacákaná od aut. Pocházím z Dražejova a znám to tu. Co pamatuji, je to za jedenačtyřicet let pořád stejné.

 


Ladislava Vodičková, Strakonice: Snad ano. Jezdíme tudy s mužem denně, protože tu bydlí dcera. Ale řeknu vám, ta silnice je šílenství. Někdy raději z kola slezu. Autům se ke kraji raději vyhýbáme i když jdu s dětmi.

 

 


Andera Zemanová: Starý Dražejov: Nevím. Jezdím tudy často se synem. Myslela jsem, že město s opravou do budoucna počítá, jen čeká, až se tam dokončí výstavba domů a pak tam dodělá komunikace.