Strakonickému deníku to potvrdil ředitel teplárny a představenstva teplárny Pavel Hřídel. „Žádali o uvolnění z dozorčí rady ke konci března, ale tehdejší situace v teplárně byla taková, že jsme trvali na jejich setrvání. Vzhledem ke stabilizaci v teplárně už to není nutné,“ uvedl Pavel Hřídel.

Zůstali: Josef Zoch, Jan Svoboda, Jan Filip. Skončili: Josef Moučka, Josef Štrébl, Miloslav Tuháček.

Podle Josefa Moučky nebyl a není důvod v dozorčí radě setrvávat. „Pokud budu mluvit za sebe, tak teplárna není v takové situaci, abych s ní byl spojována a ručil za ni.“

V první fázi žádal o uvolnění také nyní už bývalý právník společnosti Miloslav Tuháček. V jeho případě představenstvo souhlasilo.

Miloslav Tuháček, Josef Moučka a Josef Štrébl rezignovali 21. března s tím, že chtějí uvolnit k 31. březnu. Podle zákonné lhůty se tak mělo stát nejpozději 21. dubna. Teplárna Josefa Moučku a Josefa Štrébla vyzvala, aby na svých postech vzhledem k ekonomické situaci setrvali. Podle Josefa Moučky to ale není možné a začátkem týdne svoji žádost zopakovali.

Dozorčí rada má nyní tři členy. Podle Pavla Hřídele se teplárna kloní k názoru právníků, že v tomto počtu nemůže DR fungovat.

DR může jmenovat nebo dovolávat valná hromada teplárny. Termín jejího konání ale v tento okamžik znám není.