V květnu jsem zde byla naposledy a bylo mi tu s kuchařským týmem velice dobře. To bylo na školení v provozu s panem kuchařem Michalem Křepelkou. A tak jsem byla ráda, že tyto skvělé paní kuchařky mohu opět vidět a dokonce je i něco nového naučit. Zřizovatelé oslovili Skutečně zdravou školu a dohoda o celodenním školení pro paní kuchařky byla na světě J Díky!

Školení jsem vedla já, Lenka Pokorná, lektorka a regionální koordinátorka Skutečně zdravé školy. Již 4. rokem vedu školení pro rodiče, děti a maminky na rodičovské dovolené, připravuji svačinky dětem do jedné mateřské školky, aj. A tak s příjmem nových druhů potravin u dětí mám zkušenosti. Jídla, která jsme ve školní jídelně ve Volenicích dnes připravovaly, již prošla „testováním“ a zkušenosti jsou ověřené.

A co jsme připravovaly? Celkem 13 pokrmů a to jak svačinky slané, sladké, polévky, hlavní jídlo i saláty. Velké menu opravdu pro každého. A o tom jsme se následně i přesvědčily, když přišlo zhruba 40 lidí na ochutnávku. A nechyběly ani děti, z čehož jsem měla velkou radost!

A jak dopadlo hodnocení? Na to jsem byla velmi zvědavá a všechny zúčastněné jsem obešla a osobně jsem se jich na to ptala. A z vyhodnocení jsem byla velmi překvapena! Vše moc chutnalo! To bylo velké ohodnocení nejen pro mě, ale i pro celý kuchařský tým, protože práce v kuchyni bylo toho dopoledne opravdu hodně. Viz foto. Takže velké díky patří paní Aleně, vedoucí školní jídelny, paní Milušce a Vendule, kuchařkám školní jídelny obce Volenice.

Pan ředitel školy mi dal na cestu jeden velký dárek a to ten, že se opět uvidíme na přelomu října. A to proto, že se rozhodl registrovat školu do programu Skutečně zdravá škola! Takže Volenice, na viděnou!

Lenka Pokorná, Písek