Soutěž Dokaž, že umíš organizují profesionální hasiči, kteří s sebou ve středu 5. června do Cehnic přivezli i posilu z Městské policie Strakonice. Na školním dvoře musely týmy z prvního i druhého stupně zvládnout několik stanovišť. Společným jmenovatelem všech soutěžních bloků byla branná výchova, kterou si starší generace dobře pamatuje jako vyučovací hodinu.

„Děti musí například naplnit evakuační zavazadlo tak, aby v něm nebyly zbytečnosti, navléknout se správně do věcí pro improvizovanou ochranu pro případ chemické, jaderné havárie (pláštěnka, gumové rukavice, holínky, gumičky - nesmí koukat žádná část těla). Hází se granátem, střílí se ze vzduchovky, stříká se ze džberovky na lahve naplněné vodou, součástí je rovněž topografie a zdravotnický a dopravní test,“ shrnula tisková mluvčí Městské policie Strakonice Jaroslava Krejčová, která měla pod palcem téma zaměřené na dopravu.

Na stanovištích dostávají týmy body, žádná chybička jim nebyla odpuštěna. Jak si žáci jednotlivých škol okresu vedly, se dozvědí ve vyhlášení na konci školního roku.