Přejít hlavní tepnu, která protíná Volyni, už nebude tak nebezpečné. Dva přechody na ulici Palackého se dočkají osvícení, reflexních prvků a jiných úprav. Strakonickému deníku to potvrdil starosta města Václav Valhoda. „Přechod Palackého a Žižkovy ulice bude osazen osvětlením, reflexními cedulemi i sníženým obrubníkem. Stejně tak i přechod Palackého a Husovy ulice. Tam ale bude navíc zúžena vozovka na sedm metrů, což je optimální šířka pro bezpečné přecházení," popsal. Dodal, že úpravy mají být hotové nejpozději do konce letošního září.
Místní lidé po lepším přecházení dlouho volali. Radost z toho mají ale i přespolní. Třiadvacetiletá Tereza Broulímová ze Strakonic do Volyně jezdí často. Výraznější přechody ocení především jako řidič. „Těm dvěma přechodům rozhodně neuškodí, když budou víc vidět. Hlavně ten z Husovy ulice. Aby byly ale nové přechody něco platné, měli by je také lidé využívat a nepobíhat kde je to zrovna napadne," myslí si.
Revitalizace přechodů si vyžádá téměř půl milionu korun. Zhruba sedmdesát procent z celkové částky získali Volyňští formou dotace z Jihočeského kraje. Zbytek si doplatí město samo.
A právě kvůli získané dotaci chtějí mít bezpečné přechody už do konce září hotové. „Do 18. října musíme kraji předat hotové podklady," řekl starosta Václav Valhoda. V současnosti je vypsané výběrové řízení na zhotovitele. To končí 18. července.
Vyšší bezpečnost na přechodech čeká i na Vodňanské. Tam se má zlepšit situace v ulicích Palackého, Heritesova a Zeyerova.