V městské galerie ve Vodňanech jste se mohli potěšit z dřevořezby Jaroslava Muchla.

Vyzkoušet si analogovou fotografii s Karlem Burdou mistrem fotografie a předsedou Vodňanských umělců, také malba akrylem a na textil s Evou Veselou, či tvorbu z papíru s Pavlou Hanusů.

Bylo si tak možné vyzkoušet řemeslné dílny umělců a jejich tvorbu umění. Byla skvěla atmosféra a hlavně děti si užily zábavu.

Navíc Zuzka Navarová ukázala čokolínu, taková modelína z čokolády pro děti i dospělý nemá chybu.

Byl také připraven fotoateliér Miloslava Kadocha na ukázku focení a úpravy fotek byl vyhledávaný.

Jednalo se o krásnou ukázku, jak se tvoří umění pro děti i dospělé. Práci ukázalo více autorů a hlavně každý účastník co měl trochu odvahy si to vyzkoušet.

Zahrál k poslechu i koncert Saxofonového kvarteta posluchačů Konzervatoře Jaroslava Ježka.

Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňany
Pořadatelé: Městské muzeum a galerie Vodňany, nám. Svobody 18, Vodňany, Jitka Velková, 383 382 057, 603 363 019, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz
Klub vodňanských výtvarníků, Vodňany, Karel Burda, 603 171 458, karel.burda@tiscali.cz

Pouze jednou za rok máte možnost navštívit v polovině října některý z vybraných sta ateliérů a osobně se tak potkat s umělci, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách. Poznejte práci výtvarníků, řemeslníků, designérů či architektů. Nebojte se zaklepat na dveře jejich ateliéru. V tyto dny jsou neohlášené návštěvy přímo vítány. Užijte si bohatý doprovodný program, workshopy a komentované prohlídky.
http://www.dnyotevrenychatelieru.cz/

David Rošický